Vabu töökohti jälle rohkem

Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides oli Statistikaameti teateil tänavu esimeses kvartalis 7200 vaba ametikohta, mis on eelmise kvartaliga võrreldes  13% rohkem ja mullu sama ajaga võrreldes 3% rohkem. 

Vabade ametikohtade määr ehk  osatähtsus nii hõivatud kui vabade ametikohtade koguarvust oli 2014. aasta esimeses kvartalis 1,3%.

Kõige kõrgem oli see määr muudes teenindavates tegevustes (3,3%) ja kõige madalam kinnisvaraalases tegevuses (0,04%). Muude teenindavate tegevuste alla kuuluvad näiteks pesumajad, keemiline puhastus, iluteenindus, arvutite ning tarbeesemete parandus.

Ametikohtade koguarvus oli kõige suurem töötleva tööstuse ametikohtade osatähtsus (19%), muude teenindavate tegevuste ametikohtade osatähtsus oli vaid 1%.

Kõige rohkem lisandus vabasid ametikohti majutuse ja toitlustuse tegevusalal, kus oli neid 2013. aasta esimese kvartaliga võrreldes ligi kaks ja pool korda rohkem.

Asukoha järgi  asus 66% vabadest ja 55% hõivatud ametikohtadest Harju maakonnas (sealhulgas Tallinnas). Vabade ametikohtade määr oli samuti kõige kõrgem Harju maakonnas (1,6%) ning kõige madalam Hiiu maakonnas (0,04%).

Vabadest ametikohtadest 24% oli avalikus ja 76% erasektoris.

Osale arutelus

  • Mari Mets

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

AVESCO AS otsib MEHAANIKUID

Manpower OÜ

15. august 2018

MARMITON AS otsib TOOTMISJUHI

Tammiste Personalibüroo OÜ

26. august 2018

Teabevara