Google arendab tööstusroboteid

Internetigigant Google on vähem kui aasta jooksul omandanud osaluse kaheksas ettevõttes, mille tegevusalaks on tööstusrobotite arendamine, vahendab Engineering.com.

Google’i säärane tegevus näib viitavat sellele, et ettevõte soovib kaasa lüüa tööstusrobootika valdkonna arendamises.

Mullu detsembris kirjutas New York Times, et Google on viimase poole aasta jooksul endale ilma suurema kärata soetanud seitse robootikaettevõtet. Õige pea järgnes sellele uudisele teade ka kaheksandast sarnasest tehingust. Google’i poolt juhtis ettevõtete ülevõtmist Andy Rubin, kes on ettevõttes vedanud Android platvormi arendamist.

Kui hinnata tehinguid ostetud ettevõtete profiili järgi, siis tundub, et Google’i eesmärgiks on arendada välja platvorm, mis võimaldab olulisel määral parandada tööstusrobotite võimekust. See, et tehingud toimusid Andy  Rubini juhtimisel, viitab aga sellele, et Google’i jaoks on tegu olulise valdkonnaga.

Texase Ülikooli inseneri- ja infotehnoloogia teaduste dekaan Mark W. Spongi hinnangul on tõenäoline, et Google  kiirendab tööstusrobootika valdkonna arenguid. Tema sõnul on ettevõttel oluliste muutuste elluviimiseks olemas nii visioon kui ka vajalikud ressursid. Seejuures viitas Spong Google'i kogemusele  isesõitva auto projekti arendamisel.

Samal ajal nähakse tööstusrobotite valdkonnas tõsist kasvupotentsiaali. Clevelandis asuva uuringufirma Freedonia Group hinnangul oli 2012. aastal tööstusrobotite turu käibeks 12,3 miljardit dollarit. Samas prognoosib ettevõte, et aastas peaks turg kasvama enam kui 10 protsendi võrra ning ulatuma 2016 aastal juba 20,2 miljardi dollarini.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara