Nelja Energia kavandab investorite ringi laiendamist

Baltikumi suurim tuuleenergiaettevõte Nelja Energia uurib lähikuudel võimalusi investorite ringi laiendamiseks ning rahvusvahelistelt finantsturgudelt lisakapitali kaasamiseks, teatas ettevõte.

Ettevõtte juhatuse esimehe Martin Kruusi sõnul tingib uute investorite otsimise ja täiendava kapitali kaasamise vajaduse ettevõtte kiire areng.

“Oleme viimase paari aasta jooksul kõigis kolmes Balti riigis kiirelt arenenud – juunis avasime Leedus riigi suurima tuulepargi võimsusega 39,1 MW, augustis avasime koos Eesti Energiaga Paldiskis 45 MW tuulepargi, samuti võitsime hiljuti Leedu riikliku konkursi uue 60 MW suuruse tuulepargi rajamiseks. Lähema kahe-kolme aasta jooksul on ettevõtte edasiseks arenguks vaja investeerida ligi 200 miljonit eurot. Nende plaanide ladusamaks elluviimiseks on mõistlik tuua omanike ringi uut jõudu,” selgitas Kruus.

“Novembris alustame road-show’d Euroopa finantskeskustes ning plaanide kohaselt on tuleva aasta alguses uued investorid leitud ja aasta keskel tehing lõpetatud. Samas on kindlasti oluline, et Nelja Energia enamusosalus jääb praeguste aktsionäride, sh pikaajalise strateegilise investori Norra ettevõtte Vardar Eurus AS, omandisse. Uute investoritena näeme pigem pikaajalisi finantsinvestoreid. Kindlasti on see ka Eesti pensionifondidele heaks võimaluseks investeerida Baltimaade taastuvenergeetikasse,” lisas Kruus.

Nelja Energia nõustajaks uute investorite leidmisel on Londonis asuv taastuvenergeetika valdkonna finantsnõustamisele spetsialiseerunud ettevõte Augusta & Co.

Nelja Energia on Põhjamaade ja Eesti kapitalil baseeruv Baltikumi suurim tuuleenergia tootja ja arendaja. Firmal on kolmes Balti riigis tuuleparke koguvõimsusega 223 MW, tänaseks on investeeritud kokku 400 miljonit eurot.

 

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Saarioinen Eesti otsib TOOTMISJUHTI

M-Partner HR OÜ

09. märts 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Teabevara