Eesti Energia müüb Kilgile rajatud energiajaama

Eesti Energia müüb enampakkumisel Painkülas asuva koostootmisjaama, mis viis Rein Kilgi lahkumiseni energiafirma nõukogust.

Jõgeva külje alla rajatud koostootmisjaama, mis pidi lisaks elektrile tootma ka nüüdseks pankrotistunud rapsiõli tehase tarbeks soojus- ja külmaenergiat, investeeringu suurus oli Eesti Energiale 5 mln eurot.

Eesti Ekspressi andmeil oli Rein Kilk, kellele kuulus Painkülas õlitehas Werol, Eesti Energia nõukogus selle projekti eestvedaja. Rahandusminister Jürgen Ligi nimetas seda investeeringut ERRi andmeil piinlikuks.

Werol pankrotistus mullu.

Tehase uue omanikuga pidas Eesti Energia pikaajalisi läbirääkimisi, mille tulemusel selgus, et rapsiõli tehase uus omanik ei vaja õli tootmise protsessis planeeritud koguses külma- ega soojusenergiat. Seetõttu otsustas Eesti Energia projektist väljuda ja varad realiseerida, teatas Eesti Energia.

Weroli uue omaniku, Baltic Agro nõukogu esimees Christian Junker ütles möödunud kuul Äripäeva inglisekeelsele uudiskirjale news2biz, et Baltic Agro on jaamast huvitatud küll, aga nad tahavad seda osta mõistliku hinna eest.

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

UPONOR otsib PROJEKTI MÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

02. juuli 2018

HKScan otsib RAKVERE TEHASE JUHTI

Fontes PMP OÜ

01. juuli 2018

Teabevara