AS Uvic: saime mõistliku investeeringuga kaasaegse tehase

AS Uvic finantsjuht Markus Kirsberg ütles jäätisetootmisse tehtud 4 miljoni euro suurust investeeringut kommenteerides, et ettevõte sai endale mõistliku investeeringuga täiesti kaasaegse tehase. 

„Tegemist on investeeringuga, mille tegime oma Läti tütarettevõte kaudu. Arvestades, et meil oli olemas Lätis jäätisetootmine ning investeeringut tehes tekkis võimalus saada osaliselt ELi tuge, muutus see investeering meile atraktiivseks,“ sõnas Kirsberg. „Tooted on täna juba turul ning tehases toodetakse kokku 68 erinevat tootenimetust.“

Uvici finantsjuhi kinnitusel on tehase võimsuseks ca 3000 tonni tooteid aastas, mis sõltub toodetavate toodete valikust.

„Meie ambitsioon on saada tehasele Venemaa sertifitseerimine ning omada turuosa Baltikumis,“ märkis Kirsberg ja lisas, et hetkel on tehasel olemas impordiluba, mis võimaldab sel aastal Venemaale saata 300 tonni ulatuses tooteid ilma lõpliku sertifitseerimiseta.

Baltimaade jäätiseturgu käsitleb Uvic ettevõtte finantsjuhi sõnul ühtsena ning konkurentsi turul liiga tihedaks ei peeta.

„Meie tootevalikus on ka kallimad tooted, kuid esimeses järjekorras näeme eelist lihtsates ja kvaliteetsetes toodetes,“ lisas ta.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara