Joogitootjad võtavad siidril ja longdringil kangust maha

Õlleliidu liikmed A. LeCoq, Saku Õlletehas ja Viru Õlu alandavad 1. juulist kohaliku turu jaoks toodetava ja turustatava siidri kanguse 4,5 protsendile ja longdrink'i oma 5,5 protsendile.

Muudatuse eesmärk on soov aidata kaasa riikliku alkoholipoliitika eesmärgile vähendada alkoholitarbimist, teatas õlletootjate liit.

„Soovime näidata, et alkoholituru reguleerimise ainus vahend ei ole seadused ja keelud, ettevõtjad saavad ka ise sotsiaalset vastutustundlikkust üles näidata ja kaasa aidata,“ selgitas õlletootjate liidu tegevjuht Peeter Võrk.

Uue muudatuse sisseviimiseks 1. juulist alustavad tootjad ettevalmistusi kohe. „Enamik meie toodetud jookidest on juba nimetatud kanguse piires, kuid siiski tuleb meil muuta paari toote retsepte,“ märkis Saku Õlletehase juhatuse esimees ja õlletootjate liidu juhatuse esimees Margus Kastein.

Jookide kangusele kehtivad piirangud jõustuvad pärast 1. juulit 2013 toodetavale siidrile ja longdringile. Varem toodetud joogid turustatakse. Muudatus sätestatakse Eesti Õlletootjate Liidu eetikakoodeksis, mida liidu liikmed lisaks Eestis kehtivatele õigusaktidele järgivad.

Osale arutelus

  • Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Saarioinen Eesti otsib TOOTMISJUHTI

M-Partner HR OÜ

09. märts 2018

Artekom otsib B2B MÜÜGISPETSIALISTI

M-Partner HR OÜ

05. märts 2018

Teabevara