Virkebau: Eesti on Euroopa suurim padja- ja tekitootja

Eesti Rõiva- ja Tekstiililiidu juhatuse esimehe Meelis Virkebau kinnitusel on Eesti per capita arvestuses Euroopa suurim padja- ja tekitootja.

„Meil on siin mitmed suured tootjad, kellest suurim on Wendre – neil on tootmine nii Pärnumaal Vändras, Poolas kui ka Hiinas,” märkis Virkebau.

Tema kinnitusel on ettevõte olnud aastaid heas partnerluses Ikeaga ja võitnud turgu näiteks Suurbritannias, kus on suudetud erinevatesse kettidesse tungida.

Patjade ja tekkide tootmisega tegeleb ka Haljalas asuv Baltic Fibres, mille omanikeks on inglased ning mille kogu toodang liigubki briti turule.

„Eesti padjapealinn on aga Viljandi – seal asuvad Toom Tekstiil AS, OÜ Delux ja AS Mivar-Viva. Kõigil neil on sama toode – tekk ja padi,” märkis Virkebau.

Tema sõnul tundub hetkel, et turgu jagub kõigi ettevõtete toodangu jaoks ning mida külmem talv, seda kiiremini padja- ja tekitootmise liinid käivad.

„Näiteks pidid britid olema sellised, et kui väljas on väga külm, ei keera nad mitte kütet juurde vaid ostavad ühe teki juurde,” lisas Virkebau.

 

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Käsi­raamatud