Jim Rogers muutus kulla suhtes ettevaatlikuks

Jim Rogers ütles täna CNBC-le, et on muutunud kulla suhtes ettevaatlikuks ning praegu kulla hinnaga toimuv korrektsioon võib jätkuda ka järgmisel aastal.

„Olge tähelepanelikud, praegu on liiga palju neid, kes panustavad kulla hinna tõusule, kuid ma olen väga ettevaatlik,” ütles Rogers. „Kulla hind teeb praegu korrektsiooni ning praeguseks on see toimunud juba 15-16 kuud. Minu arust on see normaalne ning on võimalik, et korrektsioon võib jätkuda pisut kauem.”

Kulla hind on Rogersi sõnul tõusnud nüüdseks 12 aastat järjest, kuid selle aja jooksul on toimunud ainult üks suur korrektsioon ning seda 2008. aasta finantskriisi ajal kui kulla hind kukkus 32 protsenti.

„Enamus asju teevad 30 protsendilisi korrektiive iga 1-2 aasta tagant ja seda isegi pulliturul. 30protsendilised korrektsioonid on tavalised, kuid kuld on seda viimase 12 aasta jooksul teinud ainult ühe korra,” ütles ta.

Kulla hind on praegu 1660 dollari ligidal, mis on madalaim tase peale selle aasta augusti. Analüütikute sõnul on kulla languse põhjuseks olnud USA fiskaalkuristiku kõneluste edenemine ning see on pannud investoreid kulda müüma ja aktsiaid ostma.

Toostusuudised.ee korraldab jaanuaris tooraineteemalise seminari, kus oma kogemusi toorainete hankimisel jagavad tuntud Eesti tööstusfirmad. Täpsema info seminari kohta leiab SIIT.

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara