VKG: põlevkiviekspert Žirjakovi jutus on kibestumist

VKG leiab, et põlevkiviekspert Jüri Žirjakovi jutus, mille kohaselt ei saa Eestis põlevkiviõlist kõrgkvaliteetset mootorkütust toota, võib täheldada kibestumist.

„Nn põlevkiviekspert Žirjakov on vallandatud nii VKGst kui Eesti Energiast oma laiskuse ja puuduliku töö tõttu. Ehk on tema jutus pisut kibestumist,“ hindas VKG arendusdirektor Jaanus Purga.

Purga kinnitusel on VKG investeerinud põlevkividiisli tehnoloogia leidmisse tänaseks 4 miljonit eurot ja 5 aastat tööd ning EAS on seda VKG tegevust kui riigi jaoks olulist valdkonda toetanud 300 000 euro ulatuses.

„Kaasatud on kogu olemasolev kaasaegne oskusteave põlevkiviõli omaduste kohta ning rafineerimisvõimaluste kohta ning tänaseks on see töö hästi tehtud ning tulemused käes. Ei VKG ega Eesti Energia investeeriks kindlasti sadu miljoneid kroone ilma kindla teadmiseta, et on vägagi võimalik majanduslikult põhjendatult põlevkiviõlist kõrgekvaliteedilist ja just väga madala väävlisisaldusega diislikütust toota. Lisaks ütlen uhkusega, et kõige paremad Eesti põlevkivieksperdid töötavad täna VKGs ja Eesti Energias,“ ütles Purga.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara