Paide linn sai 18 meetri kõrguse katla

Paide uue elektri ja soojuse koostootmisjaama ehitusplatsile on kerkinud jaama hoone ning paika sai tõstetud jaama südameks olev katel.

Pogi OÜ tegevjuhi Andres Alusalu sõnul on tegemist Paide linna suurima katlaga. 50 tonni kaaluva ja 18 meetrit kõrge katla paika tõstmiseks läks vaja kahte kraanat.
Uue koostootmisjaama järgmiseks suursündmuseks on turbiini ja generaatori paikatõstmine.

„Praegu tehakse läbi avatud katuse väiksemate seadmete ja torustike tõste- ja montaaþitöid. Umbes kuu aja pärast on aga oodata traditsioonilist sarikapidu – jõuame ehitusega jaama kõrgeimasse puntki,“ kirjeldas ehitusplatsil toimuvat Eesti Energia taastuvenergia ja väikekoostootmise projektijuht Alar Punson.

Paide koostootmisjaam peaks valmima maiks, suvel toimuvad katsetused ning täisvõimsusel hakkab uus jaam tööle järgmisel kütteperioodil. Koostootmisjaama elektriline võimsus saab olema 2 MW ning soojuslik võimsus 8 MW ning kütusena hakkab see kasutama kohalikku biokütust.

Hetkel toodab Pogi soojust biomassi ja kütteõli kasutavates katlamajades. Koostootmisjaama valmimisel jääb Pogi praegune kütteõli katlamaja tööle tipukatlamajana. Uus koostootmisjaam valmib keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) toel, investeeringu kogumaksumus on 8 miljonit eurot, millest KIK katab 40 protsenti.

OÜ Pogi on soojuse tootja Paide linnas. Lisaks tegeleb ettevõte ka soojustrasside remondi ja ehitusega. Eesti Energiale kuulub Pogi OÜ-s 66,5-protsendiline osalus.

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara