Jänedal toimub erametsnike konverents

Neil hetkedel avatakse Jänedal tänavune erametsanduse aastakonverents Puit Energiaks, kus tutvustatakse bioenergia potentsiaalseid kasutusvõimalusi, seda ka välisriikide näidete põhjal.

Konverentsi ettekandjate seas on Läti Biokütuste ja Bioenergia Ühingu esindaja Didzis Palejs, bioenergia ekspert Niel Harrison Suurbritanniast, Keskkonnateabe Keskuse metsakorralduse osakonna juhataja Enn Pärt, Muhu vallavanem Raida Liitmäe, põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna peaspetsialist Elar Neito ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ando Leppiman.

Konverentsi modereerib Eesti Maaülikooli professor Hardi Tullus. Tema sõnul teenib konverents taastuvate energiaallikate aktiivsema kasutamise eesmärke.

"Puidust energia saamise protsess on teadlaste poolt hästi läbi modelleeritud," ütles Tullus. "Ka oma puiduressurssi teame hästi. Nüüd on küsimus selles, miks siis ikkagi see puit, mis meil olemas on, ei saa energiaks." 

Konverentsi üks peamisi eesmärke on teavitada erametsaomanikke puidu kui energiakandja võimalustest ning õhutada neid puitu senisest rohkem energia tootmiseks müüma.

Osale arutelus

  • Ain Alvela

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud