Elering plaanib osalust Nord Pool Spotis

Elering allkirjastas koos Läti ja Leedu põhivõrguettevõtjatega vastastikuse mõistmise memorandumi osaluse omandamiseks Euroopa suurimas elektribörsis Nord Pool Spot.

Osaluse omandamine koos Augstsprieguma Tikls (AST) ja Litgrid Nord Pool Spotis (NPS) on järgmine samm ühtse Põhja-Balti elektrituru lõplikul väljaarendamisel, teatab Elering oma pressiuudises.

NPS-i praeguste omanike Energinet.dk, Fingrid, Statnett ja Svenska Kraftnät hinnangul on Balti riikide süsteemihaldurite omanikeringi kaasamine oluline ja loomulik samm ühtse elektrituru loomisel lähtuvalt Balti energiaturgude ühendamise plaanist (Baltic Energy Market Interconnection Plan - BEMIP).

Baltimaade põhivõrguettevõtjate jaoks tähendab kaasamine NPS-i omanikeringi strateegilist investeeringut.

Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul on ettevõte töötanud juba aastaid selle nimel, et muuta Balti riikides elektriturg sama arusaadavaks nagu Põhjamaade oma. „Loodame, et peatselt on NPS hinnapiirkonnad avatud kõigis Balti riikides. NPS osaluse omandamise kaudu oleme kaasatud uues võtmes üle-Euroopalise ühtse elektrituru loomisesse,“ ütles Veskimägi.

Nord Pool Spot on suurim elektrituru operaator maailmas, pakkudes päev-ette ja päevasiseste oksjonide kaudu elektrikauplemise keskkonda ligikaudu 340 ettevõttele 20 riigis. Ettevõtte kontorid asuvad Oslos, Helsingis, Stokholmis, Kopenhaagenis, Tallinnas ja Londonis.

Osale arutelus

  • Tanel Raig

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Teabevara