Saaremaa kalatöötlejad kaotasid Valgevenes turuosa

Rubla devalveerimine tõi Saaremaa kalatöötlemisfirmadele kaasa ekspordimahtude languse Valgevene suunal, mis tähendas firmadele ümberorienteerumist teistele turgudele.

„Eksport Valgevenesse on oluliselt vähenenud, meie puhul lausa poole võrra,” sõnas Nasval tegutseva, Eesti ühe suurema külmutatud kala ja preservide tootja OÜ Saare Fishexport juhatuse liige Ivar Kiil ajalehele Meie Maa.

Tema sõnul moodustas krevettide ja külmutatud kala müümine Valgevenesse umbes veerandi sajakonna töötajaga firma ekspordimahust, kuid firmale see siiski suurt lööki ei anna, sest eksport teistesse riikidesse, näiteks Ukrainasse, Venemaale, Moldovasse ja mujale on selle võrra kasvanud.

“Krevetitootmise mahud on küll kõvasti vähenenud, kuid olukord idaturgudel võib väga kiiresti muutuda, näiteks Ukrainas olid vahepeal raskused, kuid nüüd on müük sinna jälle paremaks läinud,” kirjeldas Ivar Kiil.

Teise Valgevenesse eksportiva Saaremaa kalatöötlemisfirma, Läätsa kalatööstuse juhatuse liige Gert Romanov ütles, et rubla devalveerimine mõjutas ka neid.

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud