Metallitootja AQ Lasertool laieneb Audrus

Rootsi metalltoodete tootja AQ Lasertool OÜ laienes mullu Audrus ning praegu on töötajate arv ettevõttes 140. AQ Lasertool OÜ varustab muu hulgas Volvot, Bombardieri ja ABBd.

„Me plaanime tänavu kasvatada töötajate arvu 10% võrra, mis on võrdne umbes 15 töötajaga,“ rääkis ettevõtte Eesti üksuse juht Ragnar Koppel.

Üks ettevõtte kasvu põhjustest Audrus on see, et ettevõtte omanik Aros Quality Group otsustas Rootsis Valdemarsvikis AQ Lasertooli üksuse detsembris sulgeda, vahendas News2Biz Estonia. Valdemarsvikis töötas 73 inimest.

AQ Lasertooli Eesti üksus on saanud uusi tellimusi Volvolt ning ABB-lt. Kindel märk Aros Quality Groupi Audrusse jäämisest on see, et grupp ostis detsembris 50 miljoni krooni eest AQ Lasertooli kinnisvara. Enne kinnisvara ostmist rentis AQ Lasertool tootmise valdusi.

Aros Quality Groupi käive oli 2008. aastal 1,7 miljardit Rootsi krooni ehk 2,5 miljardit Eesti krooni ning kasum 144 miljonit Rootsi krooni ehk 216 miljonit Eesti krooni. Ettevõtte töötajate arv Rootsis, Bulgaarias, Hiinas ja Eestis kokku on 2130.

Osale arutelus

  • Katre Pilvinski

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud