Eleringil kulub 130 miljonit EstLink2 ühendustele

Elering OÜ võttis reedel ehitajatelt vastu Eesti  Elektrijaama ja Püssi alajaama vahelise rekonstrueeritud 330kilovoldise kõrgepinge õhuliini, mis on osa merekaabli EstLink2 ettevalmistustöödest.

Ettevalmistustööd jätkuvad  Balti Elektrijaama ja Püssi alajaama vahelise kõrgpinge 330 kV õhuliini renoveerimisega. Kokku investeerib Elering EstLink 2-le ühendusvõimaluste tagamiseks 130 miljonit krooni. Püssi saab EstLink 2 Eesti-poolseks lähtekohaks. 

“EstLink 2 on vajalik elektrikaubanduse arendamiseks ning Eesti ja kõigi Balti riikide elektri varustuskindluse suurendamiseks. Kuigi lõppotsused EstLink 2 rajamiseks langetakse alles 2010. aasta  mais, tuleb  tähtajas püsimiseks renoveerimistööd elektrisüsteemis lõpetada järgmise aasta lõpuks,“ selgitas Elering OÜ juhatuse esimees Lembit Vali.

Eesti  Elektrijaama ja Püssi alajaama vahelise õhuliini rekonstrueerimistööde käigus monteeriti olemasolevale kahele faasijuhtmele lisaks kolmas samaväärne juhe ja suureneva koormuse tõttu tugevdati osa liinimaste. Õhuliini rekonstrueerimist alustas Empower AS selle aasta veebruaris ning projekti kogumaksumus oli 30,2 miljonit krooni.

Järgmisel aastal toimuvad rekonstrueerimistööd Püssi alajaama ja Balti Elektrijaama vahelisel õhuliinil. Õhuliini renoveerimise riigihankel tunnistati parimaks Empoweri pakkumine. Ehitustööde maksumus on 93,5 miljoni krooni ning tööde lõpptähtaeg 2010. aasta detsembris.

Elering OÜ on energia ülekandega tegelev ja elektrisüsteemi töökindlust tagav ettevõte, mis ühendab terviklikuks energiasüsteemiks Eesti suuremad elektrijaamad, jaotusvõrgud ja suurtarbijad.

Osale arutelus

  • Anu Jõgi

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud