Aknatootja vara 600 000 krooniga pakkumisel

Kohtutäitur müüb pankrotistunud Elva
aknatootja OÜ Plasmet vara, mille alghinnaks on 600 000 krooni. Lisandub
käibemaks.

Müüki on pandud ettevõtte masinad ja seadmed, kontorimööbel, arvutikomplektid, põhiprofiilid, kruvid, armatuur, PVC aknalauad, lisatarvikud ja auto järelhaagis, selgus varad.ee-s olevast müügikuulutusest.

Enampakkumisest osavõtmiseks peab osavõtja poolt olema tasutud tagatisraha 10% müüdava vara alghinnast. Enampakkumise võitjaks tunnistatakse isik, kes pakub vara eest kõige kõrgema ostuhinna.

Plasmeti omaniku ja tegevjuhi Aimar Puru hinnangul oli pankrotistumise üheks põhjuseks ka toodangu hind, rääkis ta Äripäevale märtsis välja kuulutatud pankroti järel. „Teatud ajani läksime hinnalangusega kaasa, kuid mingist momendist ei olnud seda enam võimalik teha,“ nentis Puru. „Veel praegugi müüb mõni firma aknaid kuni viiendiku võrra odavamalt, kui mina oleksin nõus müüma. Andsin ise sisse pankrotiavalduse, sest muidu oleks miinus aina suuremaks läinud.“

Veel 2006. aastal teenis Plasmet 34,5 miljoni krooni suuruse käibe juures 1,3 miljonit krooni kasumit. 2007. aastal sai aga ettevõte juba 29,5 miljoni kroonise käibe juures 1,1 miljonit krooni kahjumit. Eelmisel aastal kahanes käive umbes 16 miljoni kroonini.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara