KredEx annab ekspordiga tegelevatele firmadele laenu

Ettevõtete pikaajalise finantseerimisega
seonduvate probleemide leevendamiseks hakkas KredEx ettevõtetele pikaajalisi
laene andma. Raha saamiseks tuleb esialgu pöörduda UniCredit Bank Eesti
filiaali.

KredExi laenu tingimused on sarnased tavapärasele pangalaenule, kuid võimaldatakse pikka laenuperioodi pikkusega 2 kuni 10 aastat, seisis pressiteates. Maksimaalseks laenusummaks on 30 mln krooni ettevõtte kohta. Laenu sihtgrupiks on vähemalt 3 aastat tegutsenud ettevõtted, mille ekspordikäive viimasel majandusaastal oli vähemalt 8 mln krooni ja mitte vähem kui 20% ettevõtte kogukäibest. Väiksema ekspordikäibega ettevõtted on välistatud, kuna laenuressursi maht kokku on piiratud 400 mln krooniga ja suurematel ettevõtetel on eeldatavasti suurem majanduslik ja sotsiaalne mõju.

Täna allkirjastas KredEx pikaajaliste laenude väljastamise raamlepingu UniCredit Bank Eesti filiaaliga. Läbirääkimised pikaajaliste laenude pakkumiseks käivad ka mitmete teiste pankadega ning peagi jõutakse lepingute allkirjastamiseni.

"Tulenevalt ebakindlusest majanduses ja finantsturgude konservatiivsusest on pikaajalise finantseeringu kaasamine ettevõtetele probleemiks. Seetõttu võivad Eesti majanduse seisukohalt olulise mõjuga jätkusuutlikud investeerimisprojektid teostamata jääda," ütles KredExi juhataja Andrus Treier.

"Samuti vajavad ettevõtted tulenevalt faktooring- ja krediidilimiitide kahanemisest ning ebasoodsamatest maksetingimustest täiendavaid käibevahendeid," põhjendas Treier laenuandmisega alustamist.

UniCredit Bank Eesti filiaali juht Taavi Laur ütles, et pikaajalise laenu taotlemiseks tuleks pöörduda UniCrediti kontorisse ning taotleja peab läbima panga tavapärase krediidikõlbulikkuse kontrolli.

"Olles üks Euroopa suurimaid ja laiahaardelisemaid pankasid, on ka meie varasem fookus Eestis olnud eksportivate ettevõtete finantseerimisel," sõnas Laur.

Laenu ei saa taotleda järgmisteks tegevusteks: põllumajandus, kalandus, metsa ülestöötamine, relva- ja tubakatööstus, maanteekaubavedudel kasutatavate transpordivahendite ja seadmete ost, jae- ja hulgikaubandusettevõtete käibevahendite finantseerimine, kinnisvaraprojektid müügi ja väljarentimise eesmärgil.

Ettevõtetele pikaajalise laenu pakkumine KredExi ja pankade koostöös on üks eksportivatele ettevõtetele suunatud riikliku tugipaketi meetmetest. Tugipaketi raames pakub KredEx alates aprilli algusest ettevõtetele ka edupõhise intressiga allutatud laenu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara