Ametiühingud: Narva Elektrijaamade tulevik küsimärgiga

Eesti Energia juhtkond on oma
ebaprofessionaalsete otsuste tegemisega ja vajalike otsuste mittetegemisega
viinud Eesti Energia kontserni kuuluvate aktsiaseltside Narva Elektrijaamad ja
Eesti Põlevkivi jätkusuutlikkuse kahtluse alla, tõdesid Jõhvis kohtunud
energeetikaametiühingud.

Ametiühingute arvates on varem planeeritud vajalikke otsuseid kõikvõimalikel põhjustel edasi lükatud. "Jääb mulje, et Eesti Energia ei ole huvitatud elektrienergia tootmisest – põhiline on odavamalt osta ja kallimalt müüa. 2012–2013 aastal lõpetavad põlevkivi kaevandamise Aidu karjäär ja Viru kaevandus, kuid siiani pole veel kindlalt otsustatud, kuhu uut kaevandust ehitada ja kas üldse ehitada. Samas on teada, et uue kaevanduse ehitamiseks on vaja vähemalt 7 aastat, enne kui sealt hakkab tulema toodang. Täna kõne all oleva minituumajaama ehitamiseks läheb aga minimaalselt 15 aastat," seisab ametiühingute teates.

Ametiühingud on mures sellepärast, et sellise juhtimisega on peagi käes aeg, kus puuduvad tootmisvõimsused vajaliku hulga põlevkivi ja Eestile omatarbeks vajaliku elektrienergia tootmiseks. Ametiühingud nõuavad, et tekkinud olukorras arvestaks tööandja rohkem ametiühingute kui sotsiaalpartneri arvamusega.

Jõhvis said kokku Eesti Põlevkivitootjate Ametiühingute Liidu ja Eesti Energeetikatöötajate Ametiühingute Liidu ning sinna kuuluvate Narva Energia Ametiühingu ja Balti Elektrijaama Ametiühingu juhatuste esindajad.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara