Väikeste kütusefirmade käive kängub

Väikeste tanklakettide omanikud täheldavad
müügi langust 10-15% võrra, kirjutab dv.ee.

Olukord, kus inimesed jäävad töötuks, palganumbrid kahanevad, autosõite piiratakse või jäetakse üldse autod garaaþi seisma, kajastub ka kütuse müügimahus.

Kütusefirma Euro Oil ASi omaniku Arno Hirtentreu sõnul vähenes müük võrreldes möödunud aastaga 10-15%. "See tendents jätkub. Me loodame, et 2009. aastal müügi langus jääb 5-10 protsendi piiridesse," lisas ta.

Jaan Soomets, kütusefirma Sevenoil EST OÜ kaasomanik, teatas samuti, et aastaga on nende müügimahud vähenenud 10-15%. Kui elanikkonna maksevõime langeb, siis pole ime, et inimesed kasutavad vähem autosid, selgitas ta. Soomets keeldus tegemast prognoose, milliseks võiks tänavune aasta tervikuna kujuneda. "Kõik sõltub sellest, mida teeb valitsus majanduse elavdamiseks," lisas ta.

Soomets ei välistanud ka tanklate võimalikku sulgemist. Seda näitab ka Statoili teade mõnede oma tanklate ööseks kinni panemisest. "Meil ei ole praegu kavas oma tanklaid kinni panna," lisas Soomets.

Kütusefirma Raktoom AS omanik Meelis Toom arvas, et kui midagi pannaksegi kinni, siis need saavad olema väiksed külatanklad. Küsimusele, kas ta ei kavatse oma tanklaid müüa, vastas Toom, et kopikate eest ta seda ei tee, kuna tal on töötav äri, mis toob kasumit. Kuigi müük ei ole välistatud, lisas ta. Toomi sõnul tundis Raktoomi tanklate vastu huvi Olerex. "Ütlesin neile hinna. Nüüd nad mõtlevad," lisas ta.

Osale arutelus

  • Artur Tooman

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara