Ansip: Eesti on väga huvitatud Ignalina projektist

Tänasel töölõunal rääkisid Eesti
peaminister Andrus Ansip ja Leedu vabariigi president Valdas Adamkus peamiselt
energeetika teemal. Peaminister Ansip kinnitas, et Eesti on jätkuvalt väga
huvitatud Ignalina projektiga edasi minekust.

“Me tahame võtta osa Ignalina projektist, sest see on mõistlik otsus,” ütles Ansip kohtumisel Leedu presidendiga. Peaministri sõnul on tegemist eelkõige energiajulgeoleku alase otsusega. Kohtumisel tõdeti, et Eesti ja Leedu energiaalased eesmärgid on samad. Nende saavutamiseks tuleb Balti riikidel teha tihedalt koostööd, sest energeetika küsimus on kõigile kolmele riigile oluline. Kohtumisel tõdeti, et Balti regioonile on oluline luua lisaühendusi ülejäänud Euroopa Liidu riikidega. Mõlemad riigid töötavad aktiivselt selles suunas.

Nii Eesti kui ka Leedu toetavad Euroopa Liidu kliima- ja energiapaketi eesmärke. Samas tõdesid mõlemad poliitikud, et me ei tohi unustada majanduse konkurentsivõimet, võimalikku tööstuse liikumist kolmandatesse riikidesse ja energiajulgeolekut. Peaminister Ansip rõhutas, et me ei tohi vaadelda energiajulgeolekut eraldiseisvana ülejäänud energia-poliitikast.

Leedu vabariigi president Valdas Adamkus on kahepäevasel ametlikul visiidil Eestis. Täna toimusid kohtumised Eesti president Toomas Hendrik Ilvese ja peaminister Andrus Ansipiga.

Osale arutelus

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Käsi­raamatud