Oma maal elektriliinide talumise eest makstakse sente

Tasu tehnorajatiste, näiteks elektriliinide
talumise eest oma maal võib jääda isegi alla krooni, ametnike sõnul aga polegi
mõtet liiga palju maksta.

Lääne-Virumaal Viitna lähedal elav 78-aastane Marie Jürjev esitas juba eelmisel suvel Eesti Energiale (EE) avalduse, et saada tasu umbes 50-meetrise jupi maa eest, kust läheb üle EE elektriliin. EE töötajad käisid Jürjevil isegi kodus järel ja viisid ta Rakverre pabereid täitma; kuna naisel aga oma pangakontot polnud, siis raha palus ta kanda oma tütre arvele, kirjutas Postimees.ee.

Möödus peaaegu aasta ja raha ei tulnud ega tulnud. Kui Jürjevi tütar reedel oma pangakontot kontrollis, siis selgus ka selle põhjus – nimelt oli talumistasu küll selle aasta märtsi keskpaigas ära makstud, kuid kuna selle suurus oli vaid 30 senti, siis ei pannud nad seda tähelegi.

Talumistasude maksmist korraldava AS Elpeci juhatuse liige Gustav Madis lausus, et talumistasud algavad ühest sendist ja ulatuvad tuhandetesse kroonidesse, viimase kolme aasta eest on AS Elpec välja maksnud 1400 inimesele umbes 150 000 krooni.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Kati Kõrbe sõnul ongi tehnovõrkude talumistasud teadlikult väikeseks tehtud, et need elektri hinda liiga kõrgeks ei ajaks.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud