Raukas registreeris MTÜ Eesti Tuumajaama

Eile registreeriti Harju maakohtu registriosakonnas mittetulundusühing “Eesti
Tuumajaam”, mille juhatuse liikmed on Andres Taukar ja Anto Raukas.

„Loodud MTÜ põhieesmärgiks on teha Eesti elanikkonna seas teavitus- ning selgitustööd tuumaenergia eelistest, aga samal ajal ka võimalikest ohtudest ning muuta praeguse salatsemise olukorras kõik tuumajaama arendustegevusega seonduv maksimaalselt läbipaistvaks, sõnas Tallinna Tehnika ülikooli geoloogia instituudi vanemteadur Anto Raukas.

Raukase sõnul kogub ja süstematiseerib MTÜ tuumaenergiaalast teavet, osaleb aktiivselt tuumajaama arendustegevuses, korraldab loenguid, seminare ja teaduskonverentse. Muuhulgas korraldab teadusuuringuid tuumajäätmete ohutuks käitlemiseks ja matmiseks, propageerib keskkonnakaitselist ja loodushoidlikku tegevust riigi kõigil tasanditel.

„Teeme parimate lahendite saamiseks koostööd riigiasutuste, kohalike omavalitsuste, koolide ja eraettevõtetega,“ sõnas vanemteadur.

„Eesti elanikud vajavad adekvaatset informatsiooni energiapoliitilisteks valikuteks, sealhulgas ka võimaliku tuumajaama kohta. Need valikud tuleb teha avalikkuse eest varjamata ja põhjendatult. Just seda aga loodud mittetulundusühing taotlebki,“ selgitas Raukas loodud MTÜ missiooni avalikkuse ees.

Osale arutelus

  • Hille Tressum

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara