Kohtla- Järve soojus: müügiga on viletsad lood

Soojuse müügi ja tootmisega tegelev Kohtla-
Järve soojuse juhi Jüri Mägi sõnul on viimases kahe aasta soojad talved soojuse
müügile ruineerivalt mõjunud.

Kohtla-Järve soojuse juhi Jüri Mägi sõnul on viimased talved soojuse müügiks väga viletsad olnud.

"Kolm viimast kuud on soojuse müük tagasihoidlikult kulgenud. Kahel viimasel aastal on detsember stabiilne olnud, kuid jaanuar kippunud ikka väga soojaks. Kui võrrelda eelmise aasta jaanuari ja käesoleva aasta jaanuari on välistemperatuuri kõikumine olnud ligi 11 kraadi soojema poole", sõnas Mägi

Ettevõtte prognoositud tuludest siiski puudu ei jää, kuna piirkonda on kerkinud suured ettevõtted, kes Kohtla-Järve soojuselt sooja ostavad.

"Prognoositud tulu langenud ei ole, kuna meie klientuur on laienenud ning sellega katnud ka plaanitust väiksema müügitulu. Hetke seisuga on meil 1100 lepingulist partnerit, kes meil soojust ostavad ja lisaks sellele kuulub meie piirkonda ka Viru vangla. Vanglas küll vange ei ela, kuid ehitustöödeks ja siseviimistluseks on soojust vaja,"sõnas juht.

Mida tulevased talved toovad ja kuidas need soojuse müüki mõjutama hakkavad Mägi öelda ei osanud. " Tänapäeval ei oska enam ilmaennustajagi ilma rohkem, kui viis päeva ette ennustada. Seega ei oska ka mina, meie heitlikku ilma ja tulevaste talvede kohta midagi ette prognoosida," sõnas Mägi.

Osale arutelus

  • Hille Tressum

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud