Energiaturu inspektsioon võib kaevurid suuremast palgatõusust ilma jätta

Kaevurite palgatõus võib uuel aastal jääda
loodetust märksa väiksemaks, kui energiaturu inspektsioon ei nõustu tõstma
põlevkivi hinda nii palju kui Eesti Põlevkivi küsib.

Tänavu 5. juunil esitas Eesti Põlevkivi energiaturu inspektsioonile (ETI) taotluse elektrijaamadele müüdava põlevkivi hinna tõstmiseks 15 protsendi võrra. Ühe peamise põhjusena nimetas ettevõte vajadust saada hinnatõusuga lisaraha töötajate palgatõusuks, kirjutas Põhjarannik. Kuigi taotluse menetlemiseks ettenähtud pool aastat on möödas, ei ole uut hinda siiani kehtestatud. Põhjarannikule teadaolevalt ei ole ETI nõus soovitud määral hinnatõusu kinnitama, leides, et Eesti Põlevkivi tahab suurendada palgakulusid põhjendamatult palju.

Eesti Põlevkivi juhtkond käis sel teisipäeval ETIs oma seisukohti kaitsmas. Ettevõtte avalike suhete juht Raivo Lott ütles, et ettevõte ootab pingsalt uue hinna kinnitamist, kuid ei pea võimalikuks enne menetluse lõppu selle käiku kommenteerida. Ka ETI peaspetsialist Külli Haab ei nõustunud põlevkivihinna kooskõlastamise protsessi valgustama.

Kaevurite ametiühingujuhi Maido Aguri kõrvu on jõudnud teated, et Eesti Põlevkivi juhtkonnal on tekkinud ETIs raskusi hinnataotluse kaitsmisega. "Sel teisipäeval Tallinna sõites olid nad tunduvalt optimistlikumad kui tagasi tulles. Nad ütlesid mulle, et võitlesid küll nii kuidas võimalik, aga loodetud tulemust ei pruugi tulla," märkis ta.

Kaevurite ametiühing on nõudnud uuest aastast 20protsendilist palgatõusu, ettevõtte juhtkond on seni rääkinud 15 protsendist, kuid hoidunud kindlate lubaduste andmisest enne uue põlevkivihinna kinnitamist. "On täitsa selge, et kui palgatõus jääb sellest suurusjärgust väiksemaks, siis läheb sõjaks," ütles Agur.

Aguri sõnul on selle aasta teises pooles kaevurite palganumbrid küll suured olnud, kuid see on tulnud ületundide arvelt.

Elektrijaamadele müüdava põlevkivi senise piirhinna 133 krooni tonni kohta kinnitas ETI juba ligemale kümme aastat tagasi - 1998. aasta märtsis.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara