BLRT: meil pole vaja Jordanit, vaid kohalikke Müürseppasid ja Kuusmaid

BLRT Grupi personalidirektor Heinart Puhkim
ütles Eesti Tööandjate Keskliidu seminaril, et Eestil on vaja edasi minna
kohaliku tööjõu ja selle harimisega.

„Kuidas värvata Michael Jordanit? On vaja 300 miljonit Eesti krooni ja võtta kontakti tema mänedþeriga,“ andis Puhkim nõu. „Kuid meil pole vaja Jordanit, me peame koolitama kohalikke Müürseppasid ja Kuusmaid ehk kohalikku tööjõudu,“ ütles Puhkim.

„Et tööjõu ja kvalifikatsiooniga edasi minna, peame leidma, mis on prioriteedid, ja kavandama vastavad suunad,“ rääkis Puhkim. „Saaremaale on vaja ehitada sild, kuid loodetavasti ei saa see olema nii kõver nagu Lasnamäe Smuuli viadukt, mis on kõigest 150 meetrit,“ ütles personalidirektor.
„Eestis pole sellist kompetentsi, meil on vaja kompetentsi suurendada,“ märkis ta.

Puhkimi sõnul väheneb Eesti tööjõuturul osalejate arv 23 järgneva aasta jooksul 200 000 inimese võrra. Et Eestis tööjõuprobleemi vähendada, oleks tema hinnangul meie haridussüsteemi vaja tagasi tuua esiteks karjäärinõustajad ja teiseks võõrsil elavad spetsialistid, et noored saaksid infot, mis toimub tööjõuturul.

„Propageerime Eestit kui e-riiki, kuid see argumentatsioon jääb üha nõrgemaks. Mulle meeldiks, kui Eesti oleks kõrgkvaliteediga tööriik, mitte e-riik,“ ütles Puhkim.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara