TTÜ asub uurima Hiiumaale tuulepargi rajamist

Tuuleparkide arendaja OÜ Nelja Energia ja
Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) kirjutasid täna alla uuringulepingule, mille
raames hakkab TTÜ uurima Hiiumaale avamere tuulepargi rajamist.

Aasta jooksul uurivad teadlased avamere tuulepargi optimaalset liitumislahendust ja liitumispunkti valikut, tuuleenergia balansseerimise ja reservide võimalust, võimalikku välisühendust, elektrienergia impordi ja ekspordiga seonduvat ning koostööd naaberriikidega, vahendas postimees.ee.

Nelja Energia uurib võimalusi avamere tuulepargi rajamiseks Hiiumaast põhja. Selle pargi võimsus võib küündida kuni 1000 megavatini ja toodang kolme teravatt-tunnini ehk viiekümne protsendini Eestis tarbitavast elektrienergiast.

«Leping on tähtis samm tuuleenergia laialdasema kasutamise uurimisel Eestis. Senisest enam tuleb leida tehnilisi lahendusi, mis võimaldaksid tuule kui saaste- ja kütusevaba energiaallika kasutamist kasvava energiatarbe rahuldamisel,» ütles Nelja Energia juhatuse esimees Martin Kruus.

Baltimaade suurima tuuleenergia operaatori Nelja Energia arendatavate maismaa tuuleenergiaprojektide kogumaht on 140 MW.

Aasta lõpuks toodavad firma projektid, sh Pakri ja Viru-Nigula tuulepargid 50 megavatti elektrienergiat. Ülejäänud projektide osas jätkub Kruusi sõnul arendustöö.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara