Õhumüük paisub robinal

Õhumüügist on saamas nii suur äri, et Lätis
Liepajas asuv Balti seni ainuke õhutehas plaanib aastaks 2010 oma tootmise
kuuekordistada, samas kui konkurent avab teise tehase juba neljapäeval
Valmieras.

"Me müüme Liepaja õhku," tunnistas Elme Messer Metalurgsi tehase juht Silvis Fridrihsons naljatledes Äripäevale. "Kogume kokku, puhastame ja töötleme, jagame koostisosadeks ja müüme."

Tohutul Liepajas Metalurgsi territooriumil asuv tehas paistab väike. See koosneb kõrgest õhukogumistornist, torudest ja mitmest jäätunud kraaniga suurest termosest. Just viimases on vedeldatud hapniku, lämmastikku ja argooni.

Täpsemalt ongi tegu õhueraldustehasega, kus õhu erinevad komponendid eraldatakse madalatel temperatuuridel. Praegu töötleb tehas kuni 14 miljonit kuupmeetrit õhku aastas, töötades ööpäev läbi. Tehase selle aasta käive peaks olema miljon latti ehk üle 22,2 miljoni krooni. Kahe ja poole aasta pärast peaks uus tehas suutma töödelda 72,5 miljonit kuupmeetrit. Põhjuseks eelkõige ettevõtte suurkliendi ja aktsionäri, Baltimaade ainsa terasetootja Liepajas Metalurgsi kasvav vajadus, mis on seotud tehnoloogia uuendamise ja võimsuse kasvatamisega.

Tehase ühe omaniku, BLRT gruppi kuuluva Elme Messer Gaasi juhatuse liikme Igor Bermani sõnul kasutavad gaase tegelikult kõik inimesed, olgu selleks hapnik haiglates või lämmastik toidupakendites.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara