Venemaa vallandas Arktikas maavarasõja

Venemaa viis eile Põhjapoolusele merepõhja
oma lipu ja andis sellega stardipaugu ülemaailmsele võidujooksule Põhja-Jäämere
maavarade pärast: Lomonossovi seljandikku tahavad enda omaks kuulutada ka USA,
Kanada, Taani ja Norra.

Praeguste hinnangute kohaselt on Lomonossovi seljandikuna tuntud veealuse mäeaheliku ümbruses maa sees miljardeid tonne naftat, maagaasi ja muidki maavarasid, vahendas EPL Online.

Venelased andsid eile merepõhja lippu viies ja sealt pinnaseproove võttes võidujooksule stardipaugu. Kanada välisminister Peter McKay püüdis venelaste entusiasmi jahutada ja pahandas: „Praegu ei ole enam 15. sajand. Enam ei saa lihtsalt maailmas ringi käia, lippe maasse torgata ja teatada: „Me nõuame seda territooriumi endale.””

Tegelikult pole Venemaa oma nõudega sugugi üksi. Lomonossovi seljandikku ihkavad enda omaks kuulutada ka Kanada ise, USA, Norra ja Gröönimaa kaudu ka Taani.

Rahvusvahelise seaduse järgi on igal neist riikidest õigus enda majandustsooniks pidada oma mandriterritooriumist 200 miili kaugusele ulatuvat osa Põhja-Jäämerest. Just mandriterritooriumi ulatuses ongi küsimus: kui üks neist riikidest peaks suutma ära tõestada, et Lomonossovi seljandik on tema mandriterritooriumi osa, siis saaks ta selle järgi oma 200 miili mõõta.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Otto Bock Estonia otsib NÕUDLUSE PLANEERIMISE JA KLIENDIHALDUSE JUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. september 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud