Viru Kalatööstus 2,5 miljoni krooniga kasumis

Viru Kalatööstus jõudis tänavu esimese kuue
kuuga 2,5 miljoni krooniga kasumisse, mullu samal ajal oli ettevõte 1,3 miljoni
krooniga kahjumis.

Viru Kalatööstuse käive kasvas tänavu esimesel poolaastal 19 protsenti - 31,8 miljoni kroonini, kirjutas Põhjarannik. Koduturul kasvas müük 21,5 miljoni kroonini, mis on 16% enam kui mullu samal ajal; eksport Euroopa Liidu riikidesse moodustas 10,2 miljonit krooni, mis on mullusega võrreldes ligikaudu 2,6 korda rohkem.

"Osa kasumist tuleneb küll põhivara müügist, ent müügitulus see muidugi ei kajastu," ütles Viru Kalatööstuse juhatuse esimees Toomas Aul.

Auli sõnul on tänavu uudne see, et ida poole pole ettevõte üldse midagi müünud – ekspordi kasv on tulnud üksnes Euroopasse müügi arvel.

"Ida pool tuntakse huvi küll – pidevalt saame telefonikõnesid nii Ukrainast kui Venemaalt. Aga see turg on nii ebakindel – neist riskidest, mis on seotud Venemaale eksportimisega, pole mõtet üle rääkida."

Ekspordikäibe põhilised kasvatajad on Tšehhi ja Slovakkia; Viru Kalatööstuse toodangut on läinud ka Ungarisse, Saksamaale ja Rootsi.

Viimati lõpetas Viru Kalatööstus aasta kasumiga (0,8 miljonit krooni) tunamullu; sellele eelnesid kolm kahjumiga lõppenud aastat.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

Käsi­raamatud