Eesti Põlevkivi tahab elektrijaamadelt rohkem raha

Järgmisel aastal tõuseb tõenäoliselt
elektrijaamadele müüdava põlevkivi hind, mis omakorda kergitab kogu riigis ka
elektri hinda.

Praeguse hinnaga – 133 krooni tonni eest on Eesti Põlevkivi elektrijaamadele põlevkivi müünud juba ligikaudu seitse aastat, kirjutas Põhjarannik.

«Usun, et aasta pärast samal ajal saame elektrijaamadelt põlevkivitonni eest juba rohkem raha,» on Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Lembit Kaljuvee küllaltki veendunud.

Eesti Põlevkivi ei ole energiaturu inspektsioonile (ETI) hinnatõusu taotlust veel esitanud, ent teeb selleks ettevalmistusi. «Meie hinnangul peaks põlevkivi hind kallinema suurusjärgus kümme protsenti. Oleme oma arvutused ja põhjendused ETI spetsialistidele esitanud. Nad teevad oma analüüsid ja eeldatavasti on sügiseks selge, milline uus hind tuleb,» ütles Kaljuvee.

Kümneprotsendine hinnatõus peaks Eesti Põlevkivile tooma aastas lisatulu umbes 200 miljonit krooni.

Eesti Põlevkivi kogutoodangust läheb Narva Elektrijaamadele ligemale 90 protsenti. Ülejäänu müüakse peamiselt Viru Keemia Grupile põlevkiviõli tootmiseks. Õlikivi hind kallines tänavu 1. aprillist ligikaudu 20 protsenti – 1,2 miljonit tonni müüakse hinnaga 145 krooni tonn ja 0,6 miljonit lisatonni hinnaga 180 krooni tonn.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Coma Investing otsib EKSPORDIMÜÜGIJUHTI

M-Partner HR OÜ

31. august 2017

Käsi­raamatud