Putin: me ei pea teisi riike odava energiaga toetama

Venemaa president Vladimir Putin kinnitas
tänasel avalikul pressikonverentsil, et Venemaa ei ole kohustatud teisi riike
odavate energiahindadega toetama, mistõttu on väited, et Venemaa kasutab
energiat välispoiliitilise vahendina, valed.

Putini sõnul on välismeedia süüdistanud Venemaad energia kasutamises poliitilise surve vahendina, vahendas postimees.ee.

"Me ei pea subsideerima teisi riike ülisuurtes mahtudes," rõhutas Putin. "Teised riigid seda ei tee ja miks peaksime meie seda tegema?"

Putini sõnul on Venemaa andnud aastaid näiteks maagaasi paljudele naaberriikidele alla õige turuhinnaga, millele plaanitakse nüüd lõpp teha.

"Oleme täheldanud selle teema pahatahtliku käsitlemist välismeedias Venemaa suhtes, kuid eksperdid saavad aru, et majanduslikest kaalutlustest lähtudes me käitumine õigesti," rõhutas Putin.

Putini sõnul peab Venemaa mõtlema ka oma riigi vaesematele kodanikele, milleks lisaraha kulub hädasti ära. Tema sõnul teatas Venemaa Valgevenele gaasi hinnatõusust juba kolm aastat tagasi ning kirjalikult ka eelmise aasta märtsis, kuid mingeid vastuväiteid sellele ei tulnud enne eelmise aasta lõppu.

"Meie tööstus on 4-5 korda energiamahukam võrreldes Lääne-Euroopaga ja kui me seda ei muuda, siis me jääme oma arengus maha," rääkis Putin.

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara