Eesti Energia muutis struktuuri

Eile kinnitas Eesti Energia nõukogu mitu
kontserni struktuuri puudutavat muudatust, mille eesmärgiks on tõsta Eesti
Energia töö efektiivsust.

"Tutvustasime nõukogule eile mitmeid praktilisi kontsernisiseste ümberkorralduste plaane, mis kõik ka heaks kiideti," rääkis Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive.

Eesti Energia otsustas moodustada omaette äriühingu hetkel Narva elektrijaamadele kuuluva õlitehase baasil. Eraldi äriühing võimaldab selgelt lahku lüüa investeeringud elektri ja õli tootmisse, mistõttu saab kahe tegevuse riskid eraldada.

Lisaks ei peaks AS Narva Elektrijaamad otsuse jõustumisest enam korraga keskenduma kahele suurele ärile. Õlitootmine ei ole Narva elektrijaamade põhitegevus, kuid selle tegevuse maht ja potentsiaal nõuavad omaette keskendumist.

Teise muudatusena ostab AS Energoremont Eesti Põlevkivile kuulunud Mäetehnika AS-i. Kahe ettevõtte ühendamise põhjuseks on mõlema firma väga sarnane põhitegevusala, metallkonstruktsioonide valmistamine ja hooldus.

Viimase struktuurimuudatusena sai nõukogu heakskiidu OÜ Elektrikontrollikeskus osaluse müümine. Elektrikontrollikeskuse põhitegevusalaks on elektripaigaldiste tehnilise seisukorra kontroll ning elektriala töötajate pädevuse hindamine. Eksperthinnanguid andva ettevõttena on Elektrikontrollikeskuse jaoks sõltumatus väga oluline kriteerium ning kuna Eesti Energial puudub ettevõttega seoses strateegiline huvi, otsustati osalus maha müüa.

Osale arutelus

  • Agnes Ojala

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara