Valitsus kiitis heaks elektrituruseaduse muudatused

Valitsus kiitis heaks elektrituruseaduse
muudatused, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. Eelnõu kõige olulisem
muudatus võimaldab ellu viia koostootmisdirektiivi ühte peamist juhtmõtet:
saavutada sama kütusehulga kasutamisel suurem tõhusus.

Nii hakatakse eelnõu vastuvõtmisel seadusena toetama ka neid ettevõtteid, kes toodavad elektrienergiat tõhusa koostootmise režiimil. Samuti hakatakse toetama neid, kes rajavad oma koostootmisjaama juba kindlat soojuskoormust omava katlamaja asemele, et lisaks soojusenergiale toota ka elektrienergiat.

Olulise uuendusena esitab eelnõu toetuse ja ostukohustuse rahastamise skeemi. Selle järgi hakkab iga tarbija maksma niinimetatud toetusetasu vastavalt tarbitud võrguteenuste mahule.

Põhivõrguettevõtja osutatud võrguteenuste tasu hakkab kajastama ainult võrguteenuste osutamiseks vajalikke kulutusi. See tähendab, et taastuvtootjate ja koostootjate toetamise kulud, mis kajastusid enne põhivõrguettevõtja võrgutasudes, on nüüd tarbijale esitataval arvel ning põhivõrguettevõtja võrgutasud on selle kulu võrra väiksemad.

Eelnõu on välja töötatud, et viia elektrituruseadus kooskõlla Euroopa Liidu direktiiviga koostootmise soodustamiseks. Samuti soovitakse eelnõuga parendada taastuvatest energiaallikatest elektrienergia tootmise toetusskeemi.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

HILTI is looking for a SALES REPRESENTATIVE

Manpower OÜ

03. november 2017

Tööstusliidrid

Teabevara