Estiko Plastari juht: õnneks ei lähe naised Norrasse ehitama

Estiko Plastari juht Triin Anette Kaasik
ütles Äriplaanil, et nad on pakenditööstuses hakanud ka värbama naisi
töökohtadele, mis varem oli mõeldamatu.

Kaasiku sõnul on neil vähema arvu inimestega käive kogu aeg tõusnud. Kaasik tõi välja ühe tähtsama probleemina kvalifitseeritud personali nappuse.

"Personalijuht peab tegema müügitööd, et saada töötajaid," rääkis Kaasik. Estiko on teinud jõupingutusi töötajate kinni hoidmiseks, näiteks pakutakse töötajatele sooja toitu. Samas ei ole Estikol konkreetset plaani töötajate kinni hoidmiseks: "Kui töötaja ikka teatab hommikul, et ta läheb homsest Rootsi tööle, siis me ei saa teda takistada. Money talks!"
Estiko on hakanud naisi rakendama tööle seal, kus see oli varem mõeldamatu. "Kaudselt on naiste eelistamise põhjuseks see, et naised on odavam tööjõud," möönis Kaasik. "Üldjuhul siiski naisi Norrasse ehitajaks ei värvata," lisas ta.

Estiko on mõelnud ka võõrtööjõu peale. Samas on pakenditööstuse valdkond küllaltki keerukas ning ei ole väga lihtne võtta tööle inimest, kes ei oska kohalikku keelt.

Lääne-Euroopas hakkab tööstusvõimsust üle jääma, samas Baltikumis konkurents pakenditööstuse valdkonnas jälle tiheneb. Kaasiku sõnul teeb tal meele mõruks, kui Läti konkurendid saavad Euroopa struktuurfondidest abi. Konkurentsi eelist raske on Eestist leida, lisas Kaasik.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Ferrometal otsib B2B KLIENDIHALDURIT

M-Partner HR OÜ

24. august 2017

NPM Silmet otsib TEHNIKAVALDKONNA HOOLDUSJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

NPM Silmet otsib TOOTMISJUHTI

NPM Silmet AS

02. september 2017

Käsi­raamatud