Margus Linnamäe süstib 2,2 mln superakude arendajasse

Ravimiärimees Margus Linnamäe ettevõte UP Invest investeerib 2,2 mln eurot energiasalvestite ehk superkondensaatorite arenduse ja tootmisega tegelevasse firmasse Skeleton Technologies.

Rahastuse toel valmistatakse ja arendatakse innovaatilisi energiasalvesteid, ettevõte kavatseb välja arendada tootmisahela ja globaalse müügivõrgustiku. “Tootmistegevust arendatakse praegu aktiivselt Saksamaal Dresdenis. Teadmispõhine ja kõrge lisandväärtusega teadus- ja arendustegevus on aga planeeritud Eestisse jätta, selle tarvis kolime peagi Tartus vastvalminud hoonesse,” kommenteeris ettevõtte juhatuse liige Oliver Ahlberg.

“Pühendunud juhtkond ning tehnoloogiline konkurentsieelis loovad hea eelduse realiseerida potentsiaal turul, mille maht sel aastal ületab ühe miljardi dollari piiri,” lisas Margus Linnamäe.

Ettevõtte kasutatud tehnoloogia võimaldab lahendada kriitilisi energiasalvestuse probleeme, talletades ja taaskasutades pidurdusenergiat ning pakkudes tagavaravoolu lahendusi energiaefektiivsuse tõstmiseks.

Autotööstuses kasutatakse superkondensaatoreid üha enam pidurdusenergia kogumiseks ja selle vallandamiseks kiirendamisel, mis tagab kütusesäästu. Neid võib leida näiteks uutes Citröen C4 ja C5 mudelites. Uutes Enerconi tuulikutes kasutatakse superkondensaatoreid labade pööramiseks, mis võimaldab paremini tabada tuule suunda ning efektiivsemalt energiat toota.

Superkondensaatorid suudavad millisekundite jooksul vabastada kogutud energia ja pakkuda kuni 99%-list energiaefektiivsust ning üks miljon laadimis/tühjendamistsüklit ning seda laial temperatuurivahemikul: -40 … +65 ?C.

Mullu sügisel ilmunud Äripäeva Rikaste TOPis oli Margus Linnamäe 15. kohal, toimetus hindas tema varanduse suuruseks 83,5 mln eurot. Linnamäe on ravimite hulgi- ja jaemüügi, metsa- ja põllumajanduse, loomasööda hulgimüügi, toitlustuse ja kinnisvaraarendusega tegeleva kontserni MM Grupp omanik. Olulisim
firma on ravimimüügikett Magnum.

 

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara