Seli müüs Wermo mööblitööstuse maha

Viisteist aastat Võrus mööblitööstust arendanud Neinar Seli müüs ASi Wermo tootmise täna maha Tartu firmale AS Tuulis, mille põhiomanik on tuntud puiduettevõtja Tõnis Mäerand.

Wermo põhiomanik ja nõukogu esimees Seli ei soostunud müügihinda ütlema, põhjendades seda konfidentsiaalsusega. „Meie arvates on tegu väga hea ostjaga, kes jätkab Wermos mööblitootmisega,“ rääkis Seli.

Seli sõnul müüs ta mööblitootmise, sest ei jaksanud enam sellega tegeleda. „Iga asi vajab pühendumist, kuid kuna mul on nii palju muid asju peale tulnud, siis ei jõudnud enam mööbliga tegeleda,“ põhjendas Seli müüki. „Reageerisime mööblitööstuse turu muutustele ning oli aeg anda tehas üle uutele omanikele. Loodan, et uutel omanikel on tahtmist rohkem mööblitootmisega tegeleda.“

Seli ütles, et nad müüsid maha Wermo kõige uuema tootmishoone ja seadmed, ent jätkavad Võrus ja Antslas asuvate mööblikombinaadi endistes hoonetes kinnisvara arendamisega. „Näiteks Võru asuva endisest peahoonest on idee arendada tööstuspark,“ lisas Seli.

Kinnisvaraarenduseks loodi spetsiaalne firma AS Neveri, selle nimi on tuletatud Wermo kolme aktsionäri eesnimedes: Neinar Seli, Veljo Ipits ja Richard Mutso.

ASi Tuulis juhatuse liikme Priidu Männi sõnul on Wermo omandamine Tuulise esimene investeering, mille tegemisel sai määravaks Wermo pikaajaline tootmis- ning ekspordikogemus. Suuri muudatusi ettevõtte tegevuses ei plaanita, esmajärjekorras keskendutakse tootmisprotsesside ning müügitegevuse arendamisele.

„Tuginedes sõlmitud eellepingutele julgeme oodata juba 2010. aastal olulist käibe kasvu võrreldes eelmise aastaga,“ sõnas Mänd.

Tuulis on sellel aastal asutatud äriühing, mille tegevuseks on investeerimine arenguvõimelistesse mööbli- ja puidutööstusettevõtetesse. Tuulise suuromanik on Tõnis Mäerand, omanikeringis on veel Priidu Mänd ja Tanel Russ.

Võru mööblivabrik Wermo asutati 1947. aastal. Võrumaa suurimaks ettevõtteks kasvanud Wermo erastas 1995. aasta 17. märtsil 24 miljoni krooni eest AS Thompson, mille omanikeringi kuulusid toona Neinar Seli, Veljo Ipits, Toomas ja Ülo Hage, Vello Peedimaa ning Richard Mutso.

Wermos töötab praegu ligi 100 inimest.

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara