Kalaettevõtted saavad messil osalemiseks 2 miljonit

Eesti Kalaliit koostöös 26 Eesti kalandusettevõttega osaleb 27.-29. aprillil Belgias Brüsselis toimuval maailma kalaäri tähtsündmusel, messil European Seafood Exposition ja Seafood Processing Europe.

18.aastase traditsiooniga mess European Seafood Exposition on „business to business” tüüpi mess, kus on esindatud 1530 ettevõtet 73 riigist.

Messil osalemise eesmärgiks on Eesti kalaettevõtete ekspordivõime suurendamine ja ekspordigeograafia riskide maandamine eri riikide vahel.

Eesti kalaettevõtete osalemist messil toetatakse Euroopa Kalandusfondist summas 2 000 000 krooni. Eesti rahvusstendi korraldajaks (2korruseline stend , üldpindalaga 200m2 ) on Eesti Kalaliit, kujunduse autoriks on disainer Marju Liigand, stendi ehitab Taveko Disain ja logistika korraldab Astar Transport.

Eesti ettevõtted osalevad messil 10. korda.

Eesti kalanduse elujõulisuse ja majandusliku stabiilsuse tänases majanduskeskkonnas tagab orienteeritus ekspordile, teatas kalaliit. Eesti ekspordib kalatooteid hinnanguliselt 3,2 miljardi krooni eest 75 riiki. Eesti kalatööstuste jaoks on Euroopa Liit suurimaid turge, mida iseloomustab maksejõulisus ning kõrged nõuded kalatoodete kvaliteedile. Suuremad ekspordiartiklid on jahutatud ning külmutatud kala ja kalatooted, samuti konservid ja preservid.

Eesti Kalaliit asutati 31. oktoobril 1995. aastal kuueteistkümne Eesti kalatöötlemisettevõtte poolt. Eesti Kalaliidu missiooniks on kalanduse kui majandusharu arendamine ning kalatoodangu konkurentsivõime tõstmine sise- ja välisturgudel.

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

Teabevara