Eesti Energia: kasum ei tulnud kodutarbija ja ettevõtja arvelt

Eesti Energia ei teeninud kasumit Eesti kodutarbijate ja ettevõtjate arvelt, kinnitas ettevõtte finantsdirektor Margus Kaasik.

Majanduslanguse tingimustes õnnestus EE-l kasvatada puhaskasumit jätkuvatest tegevusvaldkondadest (see tähendab Eleringiga seotud kasumeid välja jättes) 68% protsenti 1,8 miljardi kroonini ja investeerida samal ajal 3,1 miljardit krooni.

"Ei, me ei teeninud kasumit Eesti kodutarbijate ja ettevõtjate arvelt. Eesti Energia kasumi taga on edukas energiakaubandus, põlevkiviõli eksport ja kulude kokkuhoid," rõhutas Kaasik EE blogi vahendusel.

Kaasik märkis, et möödunud 2009/10 majandusaasta oli kõigile raske, otsustada ja tegutseda tuli kiiresti ja jõuliselt ning tal on hea meel, et Eesti Energia käitus majanduskriisi saabudes korraliku äriettevõttena. Majanduslangus tõi Eesti elektrimüügi kahanemise nelja protsendi võrra ja ka elektrihinna 6-protsendilise languse. "Selleks olime sisemiselt valmis ja astusime jõulised sammud kulude kokkuhoiuks ning ka tulude kasvatamiseks seal, kus meil oli võimalus – vedelkütuste eksport ja energiakaubandus Balti- ja Põhjamaades. See kandis vilja ehk Eesti Energia on tugevam ja arenguvõimelisem kui kunagi varem. Eesti Energia on ettevõtte, mis algatab uusi projekte, investeerib ja pakub Eesti elanikele kodumaist elektrit täna ja ka tulevikus," rääkis Kaasik.

Ettevõtja lisas, et kodus on EE inimeste silmis tihtipeale monopoolne elektrifirma, kelle ülesandeks on elektrihind võimalikult madalal hoida. O"leme selle ülesandega hästi hakkama saanud, Euroopa Liidus on madalamad elektrihinnad koduklientidele ainult Bulgaarias. Eestil odavuselt auväärne teine koht.. Välismaal tuntakse meid kui rahvusvahelist energiaettevõtet, edukat eksportööri ja energiaga kauplejat. Meie konkurendid teavad, et me oskame äri teha ja raha teenida," ütles ta.

Välisturgudelt saadud kasumi investeeris EE  Eesti elektrivõrkudesse, kohalikku elektri ja õli tootmisesse, uute töökohtade loomisesse ning Eesti majandusse. EE maksis riigile dividende kogu 2008/09. majandusaasta puhaskasumi ulatuses ehk 1,4 mld krooni. "Riigil on hetkel raha vaja, et oma põhifunktsioone täita ning meil on ikka hea meel, kui saame omanikule abiks olla," ütles Kaasi.

Kaasiku sõnul teeb talle endale teeb aga kõige rohkem tulemuste juures rõõmu see, et iga teenitud kasumikroon lubab investeerida laenuraha abil kuni neli krooni ning head majandustulemused loovad tugeva aluse Eesti Energia lähiaastate mahuka investeerimisprogrammi elluviimiseks. Uute elektriplokkide ja õlitehaste ehitamiseks Narva on kahtlemata vajalik lisaks oma rahavoole kaasata täiendavat kapitali (sealhulgas omakapitali), kuid kapitali kaasamise eeltingimuseks on Eesti Energia korralik kasumlikkus.

Osale arutelus

  • Silvia Kruusmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara