Elcoteqil tootmiseks komponente teisipäevani

Kuni järgmise teisipäevani oleme komponentidega kaetud ja sealt edasi hakkab loodetavasti tööle ka lennuliiklus, ütles eile Äripäevale Elcoteq Tallinn AS tegevjuht Jan Kotka.

„Komponentidega on nii, et enamus toodanguga saame jätkata kuni teisipäevani ja kolmapäevast loodetavasti on olukord juba paranenud ja lennuliiklus hakkab taas toimima,“ rääkis Kotka. „Kui sealt edasi lennuliiklust endiselt ei toimu siis on see meile loomulikult väga suur risk,“ lisas ta.

Kotka sõnul toimub lennukiga enamus nii tehases toodanguks vajalike komponentide vedu kui ka valmistoodete transport. „Need saadetised, mis praegu välja vaja viia, lähevad Soome ja neid saab teha veoautodega,“ rääkis ta. 

Kui palju olukord, kus vajalikke komponente ei ole ning see seiskab tootmise, Elcoteqile rahalist kahju võiks tuua Kotka öelda ei tahtnud, lisades, et ta pole seda välja arvutanud. Samas kinnitas ta, et kui ka selline asi peaks juhtuma saavad nad toota mingi aja vältel pooltooteid sellest materjalist, mis on olemas ja kui ülejäänud materjal saabub viimistleda tooted lõplikult. 

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara