Seaduse tõlgenduse kohaselt on ka Tallinna loomaaed soojatootja

Seoses elektriaktsiisi kehtestamisega muudeti 2007. aasta suvel ka keskkonnatasude seadust ja kuna selles ei olnud eraldi lahti seletatud mõistet „soojatootja“, asusid keskkonnateenistused maakonniti seda erinevalt tõlgendama. Sellisel moel muutusid sooja tootjateks ka näiteks Tallinna loomaaed, Audru keskkool, Tartu Lennujaam ja Pärnu Linavabrik.

Keskkonnaministeerium saatis täna teistele ministeeriumitele ja riigiasutustele kooskõlastamiseks keskkonnatasude seaduse muutmise eelnõu, millega täpsustatakse CO2 tasu maksmise kohustust ja ühtlustatakse seni erinevalt rakendatud saastetasu.

Eelnõu kohaselt kompenseeritakse ettevõtjatele enammakstud CO2 saastetasu, edastas keskkonnaministeerium.

Eelmisel aastal moodustati ministeeriumi haldusalas keskkonnaamet, mille käigus liideti senised maakondlikud keskkonnateenistused. Esimese tööaasta jooksul selgus, et CO2 tasu maksmise kohustust on maakonniti erinevalt tõlgendatud. Viimase kahe aasta andmete analüüs näitas, et saastetasu on nõutust enamas määras tasunud kuni 475 ettevõtet ja organisatsiooni.

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi sõnul rikub niisugune erinev kohtlemine regiooniti võrdse kohtlemise printsiipi ja seda ei saa õigusriik enesele lubada. "Me peame tunnistama tehtud viga ja enammakstud summad ettevõtjatele kompenseerima," lisas Tamkivi.

Enne seaduseelnõu jõustumist peab see läbima riigiasutuste vahelise kooskõlastusringi, saama heakskiidu vabariigi valitsuses ja riigikogu peab selle vastu võtma.

Keskkonnaamet tõlgendab CO2 tasu maksmise kohustust juba 2010. aasta algusest ühetaoliselt, kinnitas keskkonnaministeerium.

Osale arutelus

  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara