Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus • 23. mai 2019

Metallilõikus kõrgeimal tasemel

Kui enamik tööstus- ja tootmissektori ettevõtetest alles räägib automatiseerimisest ning digitaliseerimisest, siis kõrgetasemelist metallilõikust pakkuva PlasmaPro jaoks on see juba olevik. Eelmisel aastal soetas ettevõte täisautomaatse laserlõikusmasina, et pakkuda klientidele senisest kiiremat, kvaliteetsemat ja soodsamat teenust.

„Meie kahe vahetatava töölauaga Durmazlar fiiber-2D laserlõikuspink teeb sisuliselt kogu töö inimeste abita ära, mahutades samas ühele töölauale kuni 3 tonni materjali ehk kokku võib töösse panna tänu viiele kassetile 15 tonni materjali. See tähendab, et uus masin võib rahulikult öö läbi omaette detaile lõigata ning meie tööks jääb vaid hommikul tooted seadmest välja võtta,” räägib PlasmaPro OÜ tootmisjuht Otto-Henry Paasik.

Lisaks kiirusele viib uus laserlõikuspink uuele tasemele ka metallilõikamise kvaliteedi, pakkudes kiiret ja laitmatut tulemust ka kõige keerukamatele detailidele. Laseri töö on nii korrektne, et üldjuhul puudub vajadus detailide hilisemaks järeltöötluseks. Pink võimaldab saavutada erakordselt suure kiirenduse 20m/s², positsioneerimise kiiruse 200 m/min ja positsioneerimise täpsuse 0,03 mm.

Lõigatavad lehtmetalli materjalid on roostevaba teras, tavateras, alumiinium ja eriterased (Hardox, Raex, Strenx, Toolox, Duroxite), mida PlasmaPro ostab vaid tunnustatud materjalimüüjalt SSAB EMEA AB. Maksimaalne lõigatava lehtmetalli paksus laserlõikusel on roostevaba terase puhul 12 mm, tavaterasel 20 mm ja alumiiniumil 15 mm. Minimaalne lehe paksus mida laseriga lõigata saame on 0,5 mm ja maksimaalne 25 mm.

„Tänu täisautomaatsele tootmisele võidab klient oluliselt ajas, saades oma detailid senisest palju kiiremini kätte. Samuti, kuna lõikamine toimub kiiremini ja hoiab kokku meie töötajate aega, on toote hind ka soodsam,” nendib Paasik. „Parima tulemuse saavutamiseks on tähtis ka see, et kasutame ülemaailmse teeninduskeskuse võrgustiku Hardox Wearparts® materjale, sest suur kulumiskindlus on äriliselt strateegiline tegur. Hardoxi plaadid võimaldavad klientidel ka raha säästa, sest need on kergemad kui muud tüüpi terasplaadid, mis tähendab, et kasutades neid veokite, konteinerite, koppade jms jaoks väheneb kogukaal. Väiksema kaaluga vähenevad omakorda kütusekulud ja suureneb kandevõime ehk annab võimaluse ehitada suuremaid kandeseadmeid, mis suudavad kanda suuremaid koormaid.”

PlasmaPro OÜ tootmisjuht Otto-Henry Paasik

Eesti esimese Hardox Wearpartsi võrgustikulepingu SSAB EMEA AB-ga sõlmis PlasmaPro 2018. aasta oktoobris. Hardox Wearparts® on ülemaailmne teeninduskeskuste võrgustik, mis pakub kuluvosi ja kuluvosade lahendusi optimaalse tootlikkuse ja kasutusea tagamiseks. Oma klassi parim keevitatavus, painutatavus ja lõiketöödeldavus võimaldavad kujundada ja valmistada Hardoxi materjali iga rakenduse tarvis ning täpselt kliendi vajaduste järgi. Kuna iga Hardoxi toodetud terasplaadi liikumist jälgitakse, saavadki neid müüa ainult volitatud ja eraldi välja koolitatud edasimüüjad.

Lisaks pakutakse plasma- ja gaasilõikust, painutust, keermestamist, torulõikust ning lihvimist

„Meie eesmärk on olla parim partner metallitööstusettevõtetele, aga ka auto-, masina-, elektroonika-, metsandus- ja ehitusvaldkonnas tegutsejatele, pakkudes neile erinevaid lehtmetalli lõikusteenuseid nagu laser-, plasma-, gaasilõikus ning samuti ümartoru lõikust. Tegeleme lõikuse, painutuse ja keermestamisega, ent ei komplekteeri ega keevita,” loetleb PlasmaPro müügijuht Risto Arak.

Lisavõimalusena pakub ettevõte detailide lihvimist Itaalia firma COSTA Levigatrici S.p.A. automaatse kraasilihvijaga MD5-CVC 1350. Lihvimispingi plussidest rääkides ütleb Paasik, et ühes seadmes on koos kolm erinevat protsessi: kaarleegiga lõigatud metallil kraasi eemaldus, servade ümardusraadiuste tegemine ning materjali lõppviimistlemine ehk matistamine-poleerimine.

PlasmaPro´le on väljastatud ISO 9001:2015 ja ISO 14001:2015 sertifikaadid lehtmetalli ning õõnesprofiilide töötluseks. Aprillis 2018 omandas ettevõte EN 1090 teras- ja alumiiniumkonstruktsioonide valmistamise sertifikaadi, mis tõestab, et suudetakse valmistada ehitiste kandeelemente klassiga kuni EXC4. See tähendab, et PlasmaPro võib lõigata näiteks kõrghoonete ja sildade ehitamisel kasutatavaid detaile. Jälgime ka autotööstuse sertifikaatide nõudeid.

Vaata lisa www.plasmapro.ee

Toostusuudised.ee toetajad:
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24
Toomas KeltTööstusuudiste toimetajaTel: 50 72 816
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077