11. detsember 2014
Jaga lugu:

CM: Uus tööstuspark avab võimalused Ida-Virumaal

Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus pakub uusima arendusprojektina omandada maad Jõhvi logistika- ja äripargis.

Uusima arendusprojektina pakub SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus võimalust maad omandada Jõhvi logistika- ja äripargis. „Järgmisel aastal valmiv Jõhvi logistika- ja äripark on ideaalne võimalus kõigile logistika- ja laomajandusettevõtetele ning väiksematele keskkonnamõjuta tootjatele meie regioonis tegevust alustada või siia laieneda,“ tutvustas SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus juhatuse liige Teet Kuusmik ja lisas, et oodatud on peamiselt hulgimüügi-, äriteeninduse-, logistika- ja tootmisettevõtted, kellele võõrandatakse krundid tähtajalise investeerimis- ja töökohtade loomise kohustusega.

Tööstuspark asub Tallinna-Peterburi maantee ääres maakonnakeskuse vahetus lähetuses. Detailplaneeringu järgi on moodustatud 44 hektari suurusele maa-alale 21 äri- ja/või tootmismaa kinnistut, milleks kolm on tänaseks lepingutega kaetud ning mitme osas käivad juba huvilistega läbirääkimised. Kruntide suurused 5000-20 000 m2 ja hinnaks 15 eurot/m2 koos vee-, kanalisatsiooni-, gaasi- ja sidetrassidega liitumisega.

Kaks krunti ostnud OÜ ITP Arendusprojekt rajab järgmise aasta jooksul Jõhvi linna lääneserva kaks ärihoonet pindadega 4186 m2. Investeeringu suurus on kuni neli miljonit eurot. Hoonetesse on kavandatud nii administratiiv- ja olmeruumid kui ka mitmeotstarbelised suured hallid, mis sobivad logistika-, transpordi, kaubandus- ja laoettevõtetele.

On aeg kasutada Ida-Virumaa tugevaid külgi OÜ ITP Arendusprojekt juhatuse liikme Indrek Renteli sõnul on nende grupi ettevõte Ehitusfirma Rand ja Tuulberg juba viimased paar aastat aktiivselt ehitanud Ida-Virumaal Narvas ja on näha, et sinnakanti on tekkinud maksejõuline klient.

„Järjest enam näevad ka ettevõtted, kellele pinda arendame, et on oluline olla kohal Ida-Virumaal. Ida-Virumaa on olnud mahajäämuses, aga sealse rahvaarvu ja Venemaa läheduse tõttu hindame, et see piirkond hakkab lähiaastatel Eesti majanduselus väga olulist rolli mängima. Samuti mõjuva positiivselt hiljutised investeeringud taristusse nagu Sillamäe sadam ning Jõhvi ja Narva äripargid. Ettevõttel, kes otsib järgmist kasvusüsti, on siin olemas kõik selleks vajalik – sadamate lähedus, korralik Tallinn-Narva maantee, tööjõud, kohalik ja ka ülepiiriklient,“ selgitas Rentel.

Kuna ITP Arendusprojekti hooned tulevad Eesti ühe sõidetavama maantee äärde, on see atraktiivne koht oma ettevõtte tuntuse suurendamiseks. „Hetkel on hooned kavandamisfaasis ja kui kliendil on pindade suhtes erisoove, oleks parim aeg projekteerimises kaasa rääkida,“ möönis Rentel. Lisaks sisepindadele tulevad hoonete juurde suured väliplatsid, et juurdepääs ka suurtele veokitele oleks mugav.

Kui ettevõttel on kauplus või haru juba olemas Tallinnas ja Tartus, siis on Kuusmiku ja Renteli hinnangul ainus loogiline koht edasiminemiseks Ida-Virumaa: kasutada ära siinsed tugevusi ning üle olla nõrkustest. Ka avalik sektor ja sihtasutused püüavad järjest enam luua siia ettevõtjatele häid tingimusi tegutsemiseks ja seda mõistlike hindadega. Samuti on Ida-Virumaal olemas kriitiline hulk elanikke ettevõtte tegutsemiseks, sadamad, väga head ühendused Eesti teiste linnade ja Venemaaga. Idavirulane on aasta-aastaga jõukamaks saamas ning vaatamata riikidevahelistele erimeelsustele soovivad Eesti ja Vene ärimehed omavahel kaupa teha.

Uus äripark valmib järgmise aasta suvel

Jõhvi logistika- ja äripargi taristu projekteerimis- ja ehitustööde peatöövõtja on Lemminkäinen Eesti AS ning taristu valmimisaeg on august 2015. Lepingu kohaselt ehitatakse välja vee-, kanalisatsiooni-, sadevee-, gaasi- ja sidetrassid ning teed ja ökonoomne led-valgustitega tänavavalgustussüsteem. 2016. aastaks peaks alal valmima viiekorruseline keskkonna- ja energiasäästlikult ehitatud äriinkubaator, mis hakkab pakkuma büroopindu uutele ettevõtetele, kes tegelevad ärisuunalise loomemajandusega nagu tööstusdisain, projekteerimine, arhitektuur, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia. „Oluline on aidata noortel ettevõtjatel oma äri käivitada, aidata neil luua uusi kontakte ning aidata teha koostööd suurettevõtetega,“ selgitas Kuusmik inkubaatori vajalikkust, lisades, et tal on tõesti heameel tõdeda, et ettevõtted on valmis Ida-Viru suunal investeeringuid tegema.

Lisaks on Jõhvi logistika- ja äriparki planeeritud 20 000 m2 suurune veoautodele, turismibussidele ja autokaravanidele mõeldud parkla, mille ehitamiseks otsitakse hetkel koostööpartnereid. Kogu projekti rahaline maht on üks miljon eurot, osaliselt rahastab taristu ehitamist Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse teine arendusprojekt on Narva logistika- ja tööstuspark, mis on olulise tähtsusega Euroopa Liidu-Venemaa piiriülese äriga tegelevatele tootmis- ja logistikaettevõtetele. Detsembri keskel avatakse Narva logistika- ja tööstuspargis üle 12 miljoni euro maksma läinud filtrite ja veepuhastussüsteemide tehas, mis annab tööd sadadele piirkonna inimestele.

Lisaks stardib sihtasutus õige pea Kohtla-Järve Keemiatööstuspargi ja Kiviõli Ettevõtlusala projektidega.

www.ivia.ee

Content Marketing (CM) ehk sisuturundus on moodne trend kogu maailmas, mille läbi ettevõtted tutvustavad oma parimaid kogemusi, tooteid ja teenuseid. CM artikkel lähtub alati artikli eest tasunud kliendi huvidest ning seal sisalduva info tõesuse eest vastutab klient.

Autor: Toostusuudised. ee

Jaga lugu:
TÖÖSTUSUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad tööstusuudised igal nädalal enda postkasti.

Tööstusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Harro Puusild
Harro PuusildTööstusuudised.ee juhtTel: 519 355 24harro@toostusuudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppTööstusuudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Rain Jüristo
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077Rain.jyristo@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt