(Sisuturundus) CM: laopidamine on muutunud teenuseks nagu turva ja IT

Laopidamisest ja logistikast on saanud samasugune teenus nagu turva-, koristus- ja IT-teenus, ütleb Eesti suurima laopidaja Logistika Pluss OÜ juhataja Toomas Orutar.

„Veel 5-6 aastat tagasi kippusid tööstus- ja tootmisettevõtted ise kauba ladustamise ja logistikaga tegelema, kulutades sellele kui oma tegevuse kõrvalharule palju töötunde ning raha,“ sõnab Orutar. „Tänaseks on mõistetud, et ladusaks logistika- ja laotegevuseks on vaja häid tarkvaraprogramme ning nende pidevat arendamist ja kvalifitseeritud tööjõudu, et toorained õigel ajal alguses tootmisse ning sealt edasi valmiskaubana tarbijani jõuaks.“

Tema sõnul oskavad teadlikumad kliendid juba mõelda veelgi laiemalt, tellides logistika- ja laopakkujatelt mitte ainult transpordi- ja laondusteenust, vaid lasevad vaheladudes anda oma kaubale lisaväärtust.

„Maailm liigub sinnapoole, et lihtsad aga aeganõudvad tööd nagu komplekteerimine, pakkimine, etikettide trükkimine ja kleepimine ostetakse samuti pigem sisse. Need ajad on möödas, kus klient pidi oma tööjõuressursse ja öötunde kulutama ning muretsema, millise markeeringuga ning kuidas kaup täpselt lõppkliendini jõuab.“

Laoettevõtetes on kõik taolised protsessid täpselt ja rangelt paika pandud ning selle kinnituseks on Logistika Pluss sertifitseeritud ISO 9001:2008 kvaliteedijuhtimissüsteemi, ISO 140001 keskkonnajuhtimisestandardi ning rahvusvaheliste tollisertifikaatidega. Vastavate standarditega garanteeritakse kliendile kauba seadusjärgne käsitlemine ja usaldusväärne ladustamine ning transport.

Orutari hinnangul on laoteenuse pakkuja puhul väga oluline paindlikkus.

„Ei saa suruda kliendile peale oma protsesse, vaid tuleb kohandada protsessid vastavalt nõudmistele. Olles Eesti kapitaliga ettevõte, on meie eeliseks kiire reageerimine ning iga kliendi soovide arvestamine,“ selgitab ta.

Garaažis tänapäeval enam logistikat ei tee

Logistika Pluss pakub logistikateenuseid rahvusvahelistele tööstus-elektroonika suurkontsernidele, toidu-, alkoholi- ja esmatarbekaupade tootjatele ning maaletoojatele.

Ettevõtte põhiteenusteks on kaupade vastuvõtmine, hoiustamine, tellimuste komplekteerimine ja transporditeenus üle Eesti ning lisandväärtuse andmine kaupadele. Lisaks aktsiisilao-, tollilao- ja tolliterminali- ning tollimaakleriteenuste pakkumine.

2006. aastal kolis ettevõte Uus-Sadama tänava 3000 m2 laopinnalt Punase tänava 15 000 m2 suurusele laopinnale, planeerides senise tegevuse laiendamist ning uute teenustega turule tulekut.

„Hakkasime arendama lisaks jaotuslogistikasektorile ka tööstuslogistikat ning lõime lahku kaks äriüksust – jaotuslogistika ja tööstuslogistika. Täna saame öelda, et see oli õige otsus,“ on Orutar rahul.

„Tavalisest logistikaettevõttest on kasvanud välja suurkliendile teenust pakkuv firma, keda usaldatakse nii laomajanduses kui ka tööstuslogistika poole pealt. Oleme väga palju investeerinud oma majandustarkvarasse, arendades seda klientide spetsiifikat arvestades. Garaažis tänapäeval enam logistikat ei tee!“

Täna tegeletakse Punase tänava laos ainult tööstuslogistikaga ning jaotuslogistika on kolitud rendipindadele. Kuna rendipinnad asuvad üle Tallinna ning see pole kõige efektiivsem, peab ettevõte vaikselt laienemisplaane.

Kuigi meie ärikliima kallineb päev-päevalt, näitab Orutari sõnul investeeringute suurus, et Eestit eelistatakse ikka kui soodsamat tootmismaad. Ja kui ettevõtted oma kallist raha Eestisse investeerivad, ei tohiks siin niipea töö otsa saada.
Artikli ilmumist toetas:

Logistika Pluss OÜ
Punane 73, Tallinn 13619
Telefon: 6 224 600
E-mail: info@logistikapluss.ee
www.logistikapluss.ee/


 

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

Teabevara