(Sisuturundus) CM: fiiberlaser tõstab keevitamise võimalused ja kvaliteedi uuele tasemele

Fiiberlasertehnoloogia tuleb suurepäraselt toime ülesannetega, mille täitmine oli varem võimatu või väga keeruline. Amada FLW-seeria annab klientidele nüüd võimaluse kasutada keevitamises täiesti uut materjalitöötluse tehnilist kompetentsi.

Fiiberlaserlõikuse põhilised eelised on suur kiirus ja võimalus töödelda probleemivabalt nõudlikke materjale nagu alumiinium, vask, messing ja titaan. Uue tootesarja Amada FLW keevitusrobotite turuletoomisega on fiibertehnoloogia võetud kasutusele ka laserkeevituse valdkonnas.

Võrreldes tavapäraste keevituslahendustega võimaldab fiiberlaserkeevitus töödelda erinevate materjalide kombinatsioone - näiteks vask ja roostevaba teras - ja seda vaatamata erinevatele sulamistemperatuuridele. Veelgi enam – keevitada saab suure peegeldusteguriga, erinevate paksustega ja rabedaid materjale ning keerulisi sulameid. Samal ajal on töökiirus näiteks 2mm roostevaba terase puhul võrreldes TIG keevitusega üle kolme korra kasvanud.

Kuigi jõudlus kasvab, paraneb fiiberlaseri puhul keevise kvaliteet: sisenemine materjali on sügavam, keevis on oksiidivaba ja materjali kuumenemine lokaalsem, mistõttu väheneb materjali deformatsioon. Näiteks roostevaba terase puhul on kuumenemisala laiuse ja sügavuse suhe laserkeevituse puhul 2/3, TIG keevituse puhul 4/3.

Pöörlev lääts tagab optimaalse töötluse

Amada FLW-seeria üks eriomadusi on optiline seadis, mis on varustatud patenditud pöörleva läätsega. See tähendab, et laserikiir pole enam joondatud sihtmärgil asuva konkreetse punktiga, vaid teeb väikesel alal ringe. See võimaldab kokku viia suuri ja ebaühtlaste mõõtmetega vahesid ning tagada puhta ja ühtlase keevituse.

Ka materjali soojuskoormus on optimeeritud. Tulemuseks on täpsed keevisliited ja materjalijäägid peaaegu puuduvad. See lisaseade aitab kaasa Amada FLW-seeria suurele majanduslikule tasuvusele, sest väheneb või puudub vajadus detaili viimistleda.

Tänu spetsiaalselt välja töötatud tarkvaralahendusele ja suure eraldusvõimega kaamerasüsteemile on Amada FLW-seeria eriti kasutajasõbralik.
Seadistusfaasis kasutatakse kaamerat keevituspea paigutamiseks ja täpse keevitustrajektoori määramiseks.

Kasutajad saavad intuitiivselt luua keevitusprogramme, mis on varasemast kiiremini kasutusvalmid, ning süsteemi seadistamiseks kuluv aeg on lühem. Kogu seeria on välja töötatud moodulsüsteemina ja hõlmab laia võimsusvahemikku.

Fiiberlaseri eelistest rääkis Amada Grupi Eesti esindaja, OÜ Aider müügiinsener Vahur Värik.Artikli ilmumist toetas OÜ Aider

www.aider.ee
Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

RECTICEL otsib QHSE INSENERI

Tammiste Personalibüroo OÜ

21. veebruar 2019

KLINKMANN EESTI AS otsib MÜÜGIJUHTI

Klinkmann Eesti AS

26. veebruar 2019

TECH SYSTEMS otsib PROJEKTEERIJA-KONSTRUKTORIT

Tech Systems OÜ

28. veebruar 2019

Teabevara