Masinatööstuse liit ja IMECC kutsuvad ekspordipäevale

Ekspordipäev on suunatud Eesti ja Soome ettevõtjatele.
Ekspordipäev on suunatud Eesti ja Soome ettevõtjatele.

30. augustil toimub TTÜs Eesti ja Soome ettevõtjatele suunatud ekspordipäev, mille raames toimub ekspordi arendamist toetav seminar.

Eesti ettevõtete ekspordimahtude kasvatamine on viimastel aastatel olnud prioriteediks ka Eesti Masinatööstuse Liidu ning teadus-arenduskeskuse IMECC tegevustes. "Meie sooviks on leida siinsetele ettevõtetele senisest enam kontakte teistes riikides ja pakkuda abi ekspordi edendamisel," sõnas liidu tegevjuht Triin Ploompuu pressiteate vahendusel. 

Teadus-arenduskeskuse IMECC projektijuht Tiina Lelumees julgustab ettevõtteid osalema. "Konkurents ELi liikmesriikides on tihe, mistõttu eelistatakse jääda valdavalt odavama allhanke teostajateks kindlatele partneritele. Samas on meie ettevõtetel kvaliteetsed tooted ja teenused ning usaldusväärne maine, et olla edukad just omatoodetega. Seetõttu pakume projekti CLUSME raames abi just Kesk-Aasia, Lõuna-Aafrika ning Lõuna-Ameerika riikidesse ekspordi alustamiseks. Projekti raames loodud võrgustik ja valitud sihtriikides hinnatud Eesti ja Soome ettevõtete kvaliteet ning usaldusväärsus on heaks aluseks neil turgudel tegevuse alustamiseks."

Ekspordipäeva raames tutvustatakse valitud sihtriikide ärivõimalusi, abistatakse sobivate ekspordivõimaluste väljaselgitamisel ning juhendatakse ettevõtjaid eksporditegevuse kavandamisel. Ettevõtjatele on praktiliste ülesannetega abiks juhtimiskonsultant ja kasvustrateegia coach Indrek Saul ning oma ekspordikogemusi jagavad ettevõtete AS Hekotek, Radius Machning OÜ ja Threod Systems OÜ esindajad. Samuti räägivad sihtturgude ärikultuuride erinevustest ja jagavad näpunäiteid vastavate riikide turunduskonsultandid.

Ekspordipäevale saate registreerida SIIN

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

Teabevara