Tööstustoodangu maht veebruaris kasvas

Toodangu mahu kasvu taga on ka toidutööstus.
Toodangu mahu kasvu taga on ka toidutööstus.

Tööstusettevõtted tootsid 2018. aasta veebruaris 2% rohkem toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatas statistikaamet. Toodang suurenes mäetööstuses ja energeetikas. Töötleva tööstuse toodang jäi mullusele tasemele.

Töötlevas tööstuses toodeti veebruaris 0,3% rohkem toodangut kui 2017. aasta samal kuul. Enam kui pooled tööstusharud ületasid veebruaris eelmise aasta sama kuu mahtu. Toodangu mahu kasvu põhjustas eelkõige puittoodete, elektroonikaseadmete ja toiduainete tootmise suurenemine. Märgatavalt suurenes ka metalltoodete, masinate ja seadmete ning mootorsõidukite tootmine. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang elektriseadmete- ja mööblitootmises.

Välisturule müüdi veebruaris 68% kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmete alusel suurenes 2017. aasta veebruariga võrreldes toodangu müük ekspordiks 4% ja müük koduturule 11%.

Sesoonselt korrigeeritud andmete alusel toodeti 2018. aasta veebruaris tööstuses kokku 3% ja töötlevas tööstuses 6% vähem toodangut kui eelmisel kuul.

2017. aasta veebruariga võrreldes toodeti elektrit 5% vähem ja soojust 38% rohkem.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara