PRFoods teatas priskest kasvust

Indrek Kasela
Indrek Kasela

PRFoodsi eelmise aasta viimase kvartali aruanne kajastab esimest korda uuenenud kontserni tulemusi konsolideeritult ja näitab tugevat kasvu nii käibes kui ka kasumis.

PRFoodsi strateegiline suund muutuda kõrget lisaväärtust pakkuvaks ja vertikaalselt integreeritud rahvusvaheliseks kalatootjaks on ennast täielikult õigustanud,“ kinnitab ettevõte börsiteates.

PRFoodsi 4. kvartali käive oli 32 miljonit eurot, aastane kasv 89,3%, teatab ettevõte. Brutokasum kasvas aastaga 3,4 korda ja oli 6,6 miljonit eurot. EBITDA äritegevusest (ilma biomassita) kasvas 3,2 korda ja oli 4,3 miljonit eurot, EBITDA kasvas 4,5 korda ja oli 1,6 miljonit eurot. Puhaskasum oli 1,2 miljonit eurot, kasvades aasta baasil 3,5 korda. Ettevõtet rõõmustas brutomarginaali kasv, 4. kvartalis oli see 20,6%.

PRFoodsi 12 kuu auditeerimata konsolideeritud käive oli 73,6 miljonit eurot, kasvades aastaga 55,2%. EBITDA äritegevusest kasvas aastaga ligi 7 korda ja oli 5,4 miljonit eurot. EBITDA oli 3,6 miljonit eurot, kasvades aastaga 0,95 miljonit eurot. Puhaskasum aasta baasil kasvas 2 korda ja oli 1,4 miljonit eurot.

Kalakasvatuse suurim mõjutaja aastatulemustele oli maailmaturuhinna langus aasta lõpus. PRFoods ostab üle 2/3 vajaminevast toorainest grupp maailmaturult, seega mõjutab tooraine hinnalangus mõjutab ettevõtte kasumlikkust positiivselt.

PRFoodsi kontsernis töötab aastalõpu seisuga kokku 408 töötajat Eestis, Soomes, Rootsis ja Suurbritannias

PRFoodsi aktsia hind kasvas aasta baasil 63,2%, olles seega üks parima tootlusega aktsiatest NASDAQ Tallinn nimekirjas. Samuti kasvas aktsia likviidsus ligi 2 korda aasta baasil.

Käesolevat finantsaastat pikendatakse kuni 30.06.2018 ja edaspidi kestab PRFoodsi finantsaasta juulist juunini.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara