Saksa tööstus sai oodatud palgatõusu

Saksa lipp.
Saksa lipp.

Saksa tugevaim ametiühing, tööstustööliste IG Metall suutis Lõuna-Saksamaal välja nõuda lühemad töönädalad ning 4,3protsendilise palgatõusu, mille laienemist on oodata nüüd ka riigi teistesse piirkondadesse.

Läbimurre läbirääkimistel on toomas muutust aastaid Saksamaal paigal seisnud palkadesse, kirjutab Reuters. Sellest võib abi tõusta ka Euroopa Keskpangale, mis ei ole suutnud rahapoliitiliste vahenditega ikka veel saavutada 2protsendilist inflatsiooni.

IG Metalli ja Loode-Saksamaa tööandjate liidu Südwestmetalli kokkuleppe järgi tõuseb töötajate palk aprillis 4,3 protsenti ja järgneva kahe aasta jooksul veel järk-järgult, mis teeb aastaseks palgatõusuks 3,5 protsenti, see on oluliselt vähem kui IG Metalli algul nõutud 6 protsenti.

Kokkulepe, mille järgi saavad töötajad lisaks palgatõusule soovi korral lühendada oma tööaega ajutiselt 28 tunnini nädalas, näitab, kuidas Saksamaa majandusedu on andnud ametiühingutele tugevamad trumbid oma tahtmise saamiseks, kirjutab Financial Times.

Samuti kirjutab Briti ärileht, et 24tunniste streikide abil saadud kaheaastane kokkulepe annab märku sellest, et ametiühingu vihmavarju alla jäävad töötajad tahavad palgaga samaväärselt kontrollida töö ja vaba aja suhet.

Osale arutelus

  • Kristjan Pruul, Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Arvamused ja blogid

Valdkonna töökuulutused

ADDINOL otsib BALTIMAADE TURU JUHTI

Ariko Reserv OÜ

26. aprill 2018

Aurum Chemicals is looking for a SALES ENGINEER

M-Partner HR OÜ

04. mai 2018

Tööstusliidrid

Teabevara