Tööstustoodang kasvas mullu 8%

Suurt mõju avaldas ka metalltoodete tootmine.
Suurt mõju avaldas ka metalltoodete tootmine.

Esialgsetel andmetel tootsid tööstusettevõtted 2017. aastal 8% rohkem toodangut kui aasta varem, teatas statistikaamet. Toodangu maht suurenes energeetikas, mäetööstuses ja töötlevas tööstuses.

2017. aastal toodeti töötlevas tööstuses kokku 7% rohkem toodangut kui 2016. aastal. Toodang ületas varasema aasta taset rohkem kui kahes kolmandikus tööstusharudes. Mahu kasvu põhjus oli eelkõige puittoodete, toiduainete, metalltoodete ja elektriseadmete tootmise suurenemine. Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang elektroonikaseadmete ja mööblitootmises.

2017. aastal müüdi välisturule 67% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2016. aastaga võrreldes suurenes eksport 5% ja müük kodumaisele turule 10%.

Tööpäevadega korrigeeritud andmetel suurenes tööstustoodang 2017. aasta detsembris 2016. aasta detsembriga võrreldes 7%, sealhulgas töötleva tööstuse toodang suurenes samuti 7%. Detsembris toodeti elektrit 6% vähem ja soojust 2% rohkem kui 2016. aasta detsembris.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2017. aasta detsembris tööstuses kokku 3% ja töötlevas tööstuses 1% rohkem toodangut kui novembris.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

HORIZON TSELLULOOSI JA PABERI AS ootab tööle MEHAANIKUT

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

20. jaanuar 2019

Teabevara