Toomas Kärner: digitaliseerimine on eksistentsi küsimus

Toomas Kärner.
Toomas Kärner.

Juba mõne aasta pärast elame maailmas, kus asjade internet ning digitaliseerumine mõjutavad meid rohkemgi kui praegu kõigil kasutusel olev internet, kirjutab Telia IoT valdkonna juht Toomas Kärner.

Järgneb Toomas Kärneri kommentaar:

Tehnoloogia meie ümber areneb. Pöördumatu fakt on see, et juba mõne aasta pärast elame maailmas, kus asjade internet ning digitaliseerumine mõjutavad meid rohkemgi kui praegu kõigil kasutusel olev internet. Kui me täna elu ilma internetita ei kujuta enam ette, siis homme ei kujuta me enam ette, et meid ümbritsevad asjad ei suhtle omavahel või et teenindusvaldkonnas aitab meid tehnoloogia asemel inimene.

Elu läheb edasi ning arvan, et meil tuleks lõpetada pidev protest tehnoloogilise arengu vastu. Tehnoloogilisi muudatusi ei tohiks karta, uuenduste taga oleme me ise ja me teeme seda eelkõige enda elu lihtsustamiseks ning mugavamaks muutmiseks. Telia asjade interneti (IoT) valdkonna juhina olen külastanud mitmeid ettevõtteid, kes on huvitatud asjade interneti rakendamisest oma äris. Ent on neid, kes on oma tulevikku vaatavaid unistusi juba teoks tegemas ning kes loovad sellega oma ärile eeliseid.

Esimene näide IoT tehnoloogia rakendamisest pärineb Bestnetilt, kes varustas oma Tiki rendihaagised interneti ja GPS-idega. Selline lahendus võimaldab üle interneti näha, kus haagised parasjagu viibivad. Ja juba lähiajal saab neid rentida ilma teenindaja vahendamiseta, sest rentimine ja maksmine toimub mobiili teel. Sellise lahenduse suur eelis on see, et väheneb tööjõukulu ning teenust on võimalik pakkuda ka piirkondades, kus see seni oli ebamõistlik. 

Oma ettekandes tippjuhtide päeva konverentsil tahan põgusalt puudutada järgmisi teemasid:

  • Tootmisprotsesside digitaliseerimiseks on viimane aeg käes. Kui seda ei tehta, siis võib ennustada paljude äride turult kadumist.
  • Digitaliseerimise kompetentsid. Mida üks ettevõte vajab, et digitaliseerimisega algust teha?  
  • Kas teha kõike ise või leida partnereid, kes tehnoloogilised protsessid enda kanda võtavad?
  • Lähem ja kaugem tulevik asjade internetiga

Osale arutelus

  • Toomas Kärner, Telia IoT valdkonna juht

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Tööstusuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Statistika

Valdkonna töökuulutused

Teabevara